Sjajna večer u LP

Pala nevjerojatna 23 gola, petarda Chelseaja, Arsenal slavio u nadoknadi!

U srijedu navečer odigrane su utakmice trećeg kola nogometne Lige prvaka u skupinama E i F...

U skupini E Lige prvaka Chelsea je pobjedom od 5-0 protiv nogometaša Genka napravio novi veliki korak prema plasmanu u drugi krug natjecanja.

No, vrlo bitna utakmica se igrala u Leverkusenu između Bayera i Valencije, jer je evidentno da će se te dvije momčadi boriti za drugo mjesto u skupini. Prvi međusobni ogled je pripao bundesligaškoj momčadi (2-1), makar su na poluvremenu znantno zadovoljniji mogli biti gosti.

Grešku Kadleca, koji je petljao pred svojim vratima, je lukavo iskoristio Jonas i u 24. minuti donio Valenciji prednost.

Na odgovor se čekalo do nastavka, ali je domaćin unutar samo pet minuta uistinu odgovorio na pravi način. Prvo je Schürlle izjednačio u 52., a iz kontre je Sam u 56. sjajno naciljao suprotni kut i postavio konačnih 2-1.

Valencia je do kraja pokušala izjednačiti, ali se mora priznati da je opasniji i konkretniji iz kontri bio Bayer koji je mogao i sa većom razlikom slaviti u ovom bitnom ogledu.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri su izborili, dakle, nogometaši Chelseaja. Belgijski Genk loše se proveo na Stamford Bridgeu, pa je tako primio pet pogodaka. Moglo ih je biti još, jer su igrači Chelseaja ukupno 25 puta pucali prema vratima Kötelesa, a od toga 13 puta u okvir vratiju. Ilustracije radi, recimo da je Genk samo jednom uputio šut i to ne u okvir vratiju, što najbolje govori koliko su bili nemoćni i molili se samo za što manji poraz.

Serija pogodaka krenula je lijepim golom Portugalca Meirelesa iz daljine, a nakon njega su još strijelci bili Torres (dva puta), te Ivanović i Kalou.

Nogometaši dortmundske Borussije ne mogu nikako pohvatati konce u Ligi prvaka. U trećem nastupu su upisali i drugi poraz, a uz to imaju tek jedan remi, izboren u zadnjim trenucima domaće utakmice protiv Arsenala (pogodak Perišića).

Nakon poraza kod Marseillea aktualni prvak Njemačke je pao i u Pireju. Pobijedio je Olympiacos s 3-1, makar tako uvjerljiva pobjeda ne prikazuje pravo stanje stvari na terenu. Bila je to pretežno izjednačena utakmica s jednakim brojem šansi, ali je domaćin daleko bolje koristio trenutke kada je dolazio u gostujući šesnaesterac.

Premda je grotlo Pireja postalo vruće nakon 8. minute kada je Holebas zabio prvi pogodak za vodstvo domaćina, ludilo je smirio poljski nogometaš Lewandowski izjednačujućim pogotkom u 26. minuti.

No, u kobnom trenutku je Borussija primila drugi pogodak. Pred kraj poluvremena je Djebbour donio novi deliriji domaćinu i Borussija više nije imala snage za hvatanje zaostatka. Da stvar bude gora za Klöppovu momčad primili su do kraja još jedan pogodak (Modesto, 80.).

Hrvatski nogometaš

Ivan Perišić

odigrao je cijelu utakmicu za njemačkog prvaka koji nakon tri utakmice ima samo jedan bod i prilično nepregledan put prema drugom krugu.

Na vrhu ljestvice su Arsenal sa 7 i Marseille sa 6 bodova, s tim da je Arsenal pretekao francuski sastav pobjedom na Velodromeu 1-0. Pogodak zlata vrijedan je postigao Aaron Ramsey u drugoj minuti sudačke nadoknade. S lijeve strane, s desetak metara, je potegnuo i riješio utakmicu koja je većim svojim dijelom bila prilično neinteresantna i mlaka.

Liga prvaka, 3. kolo skupina E:

Chelsea - Genk 5-0 (Meireles 8, Torres 11, 27, Ivanović 42, Kalou 72)

Bayer - Valencia 2-1 (Schürrle 52, Sam 56 / Jonas 24)

Redoslijed: 1. Chelsea 7, 2. Bayer 6, 3. Valencia 2, 4. Genk 1.

Skupina F:

Marseille - Arsenal 0-1 (Ramsey 90+2)

Olympiacos - Borussia (D) 3-1 (Holebas 8, Djebbour 40, Modesto 80 / Lewandowski 26)

Redoslijed: 1. Arsenal 7, 2. Marseille 6, 3. Olympiacos 3, 4. Borussia (D) 1.