'Sedmica' Valencije

Bayer u 90. minuti okrenuo Chelsea, Van Persie sredio i Borussiju Dortmund!

Arsenalovi su nogometaši izborili plasman u osminu finala Lige prvaka. U 5. kolu skupine F na svom su Emiratesu pobijedili Borussiju Dortmund s 2-1 i gurnuli je na rub ispadanja iz najelitnijeg europskog klupskog natjecanja...

Zahvaljujući domaćem porazu Marseillea od Olympiacosa (1-0), ''topnici'' su osigurali i prvo mjesto u skupini, a Borussia je zadržala barem matematičke izglede za drugi krug. No, da bi se to ostvarilo morat će u zadnjem kolu kod kuće pobijediti Marseille s najmanje četiri gola razlike, a Arsenal će pritom morati slaviti u Grčkoj.

Arsenalov je junak i u srijedu bio Robin van Persie. Nizozemski je napadač dvaput pogodio glavom, najprije u 49., a potom i u 86. minuti. Borussia je smanjila u sudačkoj nadoknadi pogotkom Shinjija Kagawe, ali vremena za preokret više nije bilo.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić je u igru za njemačke prvake ušao već u 29. minuti zbog ozljede Marija Götzea, a gosti su prije toga ostali i bez Svena Bendera.

Marseille je na svome Velodromeu neočekivano pao protiv Olympiacosa, a jedini je strijelac u 82. minuti bio Ioannis Fetfatzidis.

U skupini E Bayer je u Leverkusenu pobijedio Chelsea s 2-1 i osigurao plasman u drugi krug neovisno o tome kako će završiti ogled Londončana i Valencije u posljednjem kolu. U 48. minuti se Didier Drogba sjajno oslobodio dvojice čuvara i doveo Chelsea u vodstvo, ali najprije je Eren Derdiyok u 73. minuti izjednačio, a potom je u posljednjim sekundama Manuel Friedrich donio pobjedu i osminu finala ''apotekarima''.

Valencia je na Mestalli deklasirala Genk sa 7-0 i tako ''spasila'' Dinamo koji se može pohvaliti da nije momčad s najviše primljenih golova u petom kolu. Hat-trick je već u prvom poluvremenu za ''šišmiše'' zabio sjajni Roberto Soldado. Chelsea i Valencia će u idućem kolu u izravnom dvoboju na Stamford Bridgeu odlučiti o drugom putniku u osminu finala iz ove skupine.

Utakmice Lige prvaka, 5. kolo:

Skupina E

Bayer Leverkusen - Chelsea 2:1 (Derdiyok 73', Friedrich 90' / Drogba 48')

Valencia - Genk 7:0 (Jonas 10', Soldado 13', 36', 39', Pablo Hernandez 68', Aduriz 70', Costa 81')