Inter je sa 1:0 slavio na Stamford Bridgeu te se s ukupnih 3:1 plasirao u četvrtfinale Lige prvaka.

Dvoboj na Stamford Bridgeu obilježila je izuzetno tvrda igra s malo prilika. Inter je doslovno agresijom i trkom zatvarao prilaze svom golu. Jedinu pravu priliku u prvom poluvremenu imao je Chelsea u 42. minuti. Drobga je ubacio loptu u peterac, Anelka ju je jedva 'uštopao' te je loše zahvatio. Lopta je lagano prošla Julia Cesara ali su obrambeni igrači Intera izbacili loptu u korner. Inter je tek jednom zaprijetio, u 33. minuti Terry je loše procijenio let jedne lopte, no Eto'o se nije tome nadao te mu je udarac glavom otišao daleko od vratiju.

Jedina sporna akcija dogodila se u uvodu utakmice. Malouda je predriblao dva gostujuća igrača a metar unutar šesnaesterca zabio se u Lucija, no sudac utakmice Wolfgang Stark nije se oglasio.

Chelsea je bolje otvorio drugi dio, u 51. minuti Malouda je s vrha šesnaesterca pucao, a Julio Cesar krajnjim naporom izbio loptu u korner. Na prvu pravu priliku Intera čekalo se 60 minuta. Sneijder je sjajno petom pronašao Pandeva koji se sjurio prema vratima Chelsea, ali je u posljednji trenutak blokiran. Samo pet minuta kasnije Milito je izbjegao zaleđe, izašao sam ispred Turnbulla ali je pucao daleko pokraj vratnice.

Inter je svoju šansu dočekao u 79. minuti, Sneijder je poslao fantastičnu loptu Eto'ou u trku, Ivanović ga nije mogao pratiti, a Kamerunac je zakucao loptu u mrežu Chelseaja za vodstvo. Raspad sustava Chelsea dogodio se u 87. minuti kad je Drogba zaradio crveni karton. Thiago Motta je doslovno zagrlio Drogbu u kaznenom prostoru, Drogba se othrvao a nakon toga i nagazio Mottu po nozi. Mora se reći prestroga odluka suca, koji nije vidio raniji prekršaj Motte.

U sudačkoj nadoknadi Eto'o je mogao postići i drugi pogodak, izašao je sam pred Turnbulla, ali je vratar domaćih uspio obraniti njegov udarac.

Mora se priznati da je Mourinho još jednom pokazao i dokazao kako je odličan taktičar. Inter je cijelu utakmicu zakočio razvoj Chelseajeve igre, i mora se reći zasluženo se plasirao u četvrtfinale Lige prvaka. Inter je nanio Chelseaju prvi poraz nakon 21 uzastopne utakmice u Ligi prvaka bez poraza na domaćem terenu.