Nakon što su svladali Milan na San Siru 3-2 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka, nogometaši Manchester Uniteda lako su dovršili posao na svom Old Traffordu na kojem su slavili 4-0...

Wayne Rooney, kojem je ozljeda koljena prijetila da ne istrči u uzvratu, ponovno je bio pokretač uspjeha 'crvenih vragova'. Dva je pogotka postigao Milanu usred Italije, a s nova dva zaključio priču.

Zabio je Rooney već u 13. minuti uzvrata i to ponovno glavom, kao što je dva puta to učinio u Milanu. Loptu mu je s desne strane pritom ubacio Gary Neville.

Pogotku su prethodile izgledne prilike obiju momčadi.
Rezultat se ipak nije mijenjao do Rooneyjevog 'bljeska', a engleski je reprezentativac novi aplauz publike izmamio u prvoj minuti nastavka igre, te tako i definitivno zaključio Milanovu europsku sezonu, a svoju momčad gurnuo u četvrtfinale natjecanja.

>> FOTO: Pjanić sredio Real za četvrtfinale!

Upotrebljivu loptu nakon probijanja lijeve strane vanjskim dijelom kopačke na vrh šesnaesterca gurnuo je Nani. Natrčali Rooney iskoristio je izlazak Christiana Abbiatija s vratiju i loptu u gol smjestio puknuvši tik uz njega.

Točku na 'i' već završene priče stavili su Ji-Sung Park i Darren Fletcher. Park je u 59. minuti iskoristio krasnu okomitu loptu Paula Scholesa, pogurnuo ju u for i s desne strane od suprotne vratnice smjestio u mrežu talijanske momčadi za 3-0. Škotski je nogometaš konačnih 4-0 postavio glavom iz peterca.

U 64. minuti utakmice na Old Trafford je istrčao David Beckham.

Prvo mu je to pojavljivanje na stadionu, na kojem je ispisao uspješne stranice karijere, u dresu suparničke momčadi. Publiku to nije smetalo, pa ga je dočekala uz ovacije, a na jednak način i popratila svaki njegov dobar potez. Tako i sjajan udarac s 20-ak metara kojeg je vratar domaćih Edwin Van der Sar uz muku 'izboksao'.

Beckham je posljednji od svih nogometaša napustio travnjak i to na jednak način na koji je na njega i kročio. Uz pljesak i pjesmu navijača Manchester Uniteda...

Liga prvaka, uzvratna utakmica osmine finala:

Manchester United - Milan 4-0 (Rooney 13, 46, Park 59, Fletcher 88), prva utakmica 3-2