Nogometaši Bordeauxa svladali su Lyon 1-0 u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka. Ipak, među posljednja četiri, i to prvi puta u povijesti kluba, će "lavovi"...

Četvrtfinale Lige prvaka su Lyonovi nogometaši igrali 2004., 2005. i 2006. godine, a u sljedeće tri godine opraštali su se u osmini finala. Ukupno im je ovo jedanaesta sezona u Ligi prvaka, a kako je pokazala srijeda i najuspješnija ikada.

"Bitka za Francusku", kako su mediji prozvali ovaj četvrtfinalni ogled, odlučena je prvim činom. Na Gerlandu je, u ofenzivnoj utakmici, bilo 3-1 za domaćina, a ta je prednost, pokazalo se, bila dovoljna i za mnogo "mršaviji" uzvrat na stadionu Chaban Delmas.

S različitim su nizovima ove momčadi krenule u susret. Bordeaux ga je dočekao s tri vezana poraza, a Lyon s tri uzastopne pobjede. Malo je to značilo u ogledu dviju ponajboljih francuskih klubova, a sve najvažnije kroz ovih 90 minuta dogodilo se na izmaku prvoga poluvremena.

Svojim je petim pogotkom u Ligi prvaka ove sezone prednost domaćinu donio Marouane Chamakh. Iskoristio je pritom marokanski reprezentativni napadač u 45. minuti ubacivanje lopte s lijeve strane koja je odbijajući se došla do njega. Precizan je bio s vrha peterca, a gol je postigao uklizavanjem.

Unatoč velikom broju udaraca prema suparničkim vratima i dominaciji domaćina rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, što znači da Lyon i dalje sanja u Ligi prvaka, te da će finale natjecanja tražiti u susretu protiv minhenskoga Bayerna koji je izbacio Manchester United.

Statistika će reći da je Bordeaux bio mnogo bolja momčad ovog ogleda (Lyon bez udarca u okvir, samo 39 posto lopte u posjedu), no i da su svoje šanse prokockali u prvoj utakmici. Suparnik Lyonu u polufinalu bit će Bayern.