Ipak Liga prvaka

Arsenal u odličnoj utakmici slavio u Udinama i izborio Ligu prvaka

Lyon, Arsenal, Benfica, češka Viktoria i bjeloruski BATE posljednji su sudionici ovogodišnje Lige prvaka.

Nakon pobjede protiv Udinesea 1-0 u Londonu, Arsenal je prolaz u elitno klupsko natjecanje potvrdio još jednim uspjehom, pobjedom 2-1 u Udinama. No, uopće nije bilo jednostavno za ''topnike'' kao što sugerira konačni rezultat.

Domaćin je, naime, poveo u 39. minuti kada je Di Natale vrlo preziznim, odmjerenim udarcem glavom s 11 metara donio radost gledateljima na stadionu Friuli.

U 55. minuti, gosti su izjednačili. Gervinho je fino s lijeve strane ubacio prizemnu loptu, koju je dočekao Van Persie, te ju iz blizine smjestio u mrežu.

No, četiri minute kasnije, Udinese je opet mogao do vodstva, i to iz penala, koji je dosuđen zbog Vermaelenovog igranja rukom u svom kaznenom prostoru. No, poljski vratar Arsenala Wojciech Szczęsny obranio je udarac s bijele točke Di Nataleu. Pobjedu i prolaz Arsenalu osigurao je Walcott golom u 69. minuti.

Benfica je učinkovitom i efikasnom igrom u drugom poluvremenu u Lisabonu pobijedila nizozemski Twente s 3-1, te je s ukupnih 5-3 izborila plasman u Ligu prvaka. Domaćin je imao 14 udaraca u okvir gola, a gost samo tri, što je dovoljan pokazatelj koliko je Benfica bila bolje i zasluženo je ostvarila pobjedu.

Bjeloruski BATE Borisov slavio je u Grazu kod Sturma s 2-0, što mu je bilo dovoljno za ukupni uspjeh nakon 1-1 iz prvog dvoboja. Pogotke za Bate Borisov postigli su Volodko u 36. i Simić u 70. minuti.

U ogledu češkog i danskog prvaka, Viktoria Plzen je u Pragu pobijedila København s 2-1, čime je potvrdila pobjedu 3-1 u Danskoj. Prošle sezone je København ostvario povijesni uspjeh plasmanom u osminu finala Lige prvaka, ali ga ove sezone neće biti u tom natjecanju.

Podsjećamo, momčad Lyona izborila je još ranije plasman u Ligu prvaka. Na gostovanju kod ruskog Rubina u Kazanu, Lyon je odigrao 1-1, te je s ukupnih 4-2 ostvario prolaz u natjecanje po skupinama.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je za Lyon cijelu utamicu, u kojoj su gledatelji u drugom poluvremenu vidjeli mnoštvo šansi na obje strane, ali i samo dva pogotka.

Nade domaće momčadi za ukupni uspjeh podgrijao je Natčo lijepim pogotkom u kut u 77. minuti. No, deset minuta kasnije, gosti su mogli odahnuti, jer je nakon kornera kojeg je s desne strane izveo Källström na konačnih 1-1 izjednačio Bakary Kone udarcem glavom iz blizine.

Play-off za Ligu prvaka, uzvratne utakmice:

Rubin – Lyon 1-1, ukupno 2-4 (Natčo 77 / B. Kone 87)
Udinese – Arsenal 1:2 (prva utakmica 0:1)
Benfica – Twente 3:1 (prva utakmica 2:2)
Viktoria – Kopenhagen 2:1 (prva utakmica 3:1)
Sturm – BATE 0:2 (prva utakmica 1:1)

Tijek utakmice Udinese - Arsenal:

92' - Handanovič brani odličnu priliku Van Persieja.

78' - Badu je vidio Di Natalea koji je odlično ušao iza leđa obrane Arsenala, ali puca pored gola.

69' - GOOOOOL! 2:1 za Arsenal! Walcott je pobjegao obrani domaćih i zabio za 2:1. Možemo reći kako je Arsenal u Ligi prvaka!

59' - Szczesny brani penal Di Nataleu! Kakva šansa za povratak u utakmicu je propuštena. Odlična obrana poljskog vratara.

55' - GOOOOOOL! 1:1! Gervinho je još jednom pokazao sav svoj talent. Prošao je po lijevoj strani i namjestio gol za Van Persiea.

53' - Brzi Walcott se okrenuo i opalio po golu, ali ne može prevariti slovenskog vratara.

50' - Badu je najžustriji u jednom verbalnom sukobu nekoliko igrača sa svake strane. Bilo je i naguravanja, ali sve se smirilo. Zakuhalo se nakon starta Rosickog. Nervoza je velika, kao i ulog.

Kraj prvih 45 minuta u kojima su obje momčadi mogle postići po gol. Udinese je malo bolji, ali sve je potpuno otvoreno.

43' - Kolumbijac Armero puca visoko preko vratiju.

39' - GOOOOOOL! Di Natale je majstor. Zabio je od vratnice prebacivši vratara Arsenala.

33' - Kakve dvije priike na obje strane u istoj minuti. Prvo je Walcott promašio nemoguće posve neometan tj. Handanovič mu je čudesno skinuo udarac s nekoliko metara, a onda je Di Natale umalo matirao Szczesnyja u kontri, no Čeh brani.

29' - Van Persie je došao do lopte na rubu 16-erca nakon greške obrane domaćih, no pucao je snažno preko gola.

23' - Sjajni Di Natale pogađa vratnicu. Ovo mu je već treća u dvije utakmice.

18' -Gužva pred golom Arsenala, ali ništa od svega.

10' - Dramatično je bilo i na drugoj strani. Opet je opasan Gervinho, ali opet brani Handanovič. Pojačanje Arsenala bilo je skoro u mrtvom kutu, ali na nekoliko metara od vratiju domaćih.

9' - Navijači su u Udinama već počeli slaviti pogodak Di Natalea, ali ipak je bilo zaleđe.

5' - Badu je pokušao isto na drugoj strani, ali preslabo i ravno u Szczesnyja.

2' - Arsenal je stisnuo jako. Walcott je opalio jako , ali Handanovič brani. Isti je igrač zabio pogodak već u 4. minuti na prvoj utakmici u Londonu.

szólj hozzá: Sturm Graz - BATE Borisov 0:2