Lyon je ostvario vrijednu pobjedu nad Schalkeom na Gerlandu, a Benfica nije dopustila iznenađenje protiv Hapoela...

Loš dan Benedikta Höwedesa pogurao je nogometaše Lyona do pobjede 1-0 protiv Schalkea u 1. kolu skupine B Lige prvaka.

Spomenuti branič njemačkoga doprvaka je u 21. minuti ogleda na Gerlandu, u nastojanju da spriječi pogodak nakon udarca Michela Bastosa, gurnuo loptu preko crte vlastitoga gola, da bi mu 17 minuta kasnije zbog grubog prekršaja hrvatski sudac Ivan Bebek pokazao izravni crveni karton.

Schalke se od toga više nije uspio oporaviti, brojčano inferioran nije mogao pronaći put ni do boda. Tako se nakon tri poraza u Bundesligi sada mora pomiriti i s lošim startom u Ligi prvaka.

>> VIDEO: Razigrana Barca potopila nemoćni PAO

Hrvatski nogometaš Dejan Lovren je odradio svih 90 minuta u obrani Lyona. Ivan Rakitić je također odigrao cijelu utakmicu za poraženu momčad.

U drugoj utakmici skupine Benfica je pred svojim navijačima rutinski svladala Hapoel iz Tel Aviva s 2-0. Strijelci su bili Luisao u 21. i Oscar Cardozo u 68. minuti.