Nogometaši Tottenhama stigli su do velikog trijumfa u derbiju skupine A protiv Intera...

Luka Modrić odigrao je jako dobro svih 90 minuta. Bio je asistent za prvi gol domaćina, a u drugoj minuti sudačke nadoknade dobio je žuti karton. Modrić je opet jedini od četvorice Hrvata u redovima Spursa zaigrao, što je već uobičajeni scenarij koji nudi menadžer Harry Redknapp ove sezone. Niko Kranjčar i Stipe Pletikosa bili su na klupi, a ozlijeđeni (prepona) Vedran Ćorluka nije konkurirao za sastav.

Najveći junak pobjede domaćina bio je fenomenalni Velšanin Gareth Bale, koji je cijelu utakmicu radio veliki nered Interovoj obrani na lijevoj strani napada Spursa, a bio je i dvostruki asistent…

Hotspur je poveo u 18. minuti. Modrić je sjajnom asistencijom s ruba kaznenog prostora poslužio Van der Varta, gurnuo mu loptu u prostor, a Nizozemac je lijevom nogom snažnim udarcem matirao Castellazzija.

U 25. minuti, Bale je kao brzi vlak projurio kraj Maicona po lijevoj strani, ubacio na volej Crouchu koji je iz blizine, ali malo iskosa, pucao malo kraj vratnice. U 43. minuti, Modrić je faulirao Samuela Eto'a u opasnoj zoni, a Wesley Sneijder je iz slobodnog udarca s 20-tak metara dobro pucao, ali se sjajnom intervencijom istaknuo iskusni talijanski vratar domaćina Carlo Cudicini.

Domaćin je povećao vodstvo u 61. minuti. Modrić je uposlio Balea koji je primio loptu na centru, ponovno je krenuo poput rakete po lijevoj strani, ovoga puta ne u situaciji '1 na 1', već '1 na 2', ali niti to za brzonogog Velšanina nije bio problem. Ubacio je 'teledirigiranu' loptu na nogu Peteru Crouchu, koji iz neposredne blizine naprosto nije mogao promašiti.

Bio je to Crouchov već peti gol u Ligi prvaka ove sezone, računajući i kvalifikacije, u kojima je utrpao tri komada Young Boysima. Nakon toga je zabio protiv Werdera u Bremenu, a sada i europskom prvaku na White Hart Laneu.

Liga prvaka, Skupina A, 4. kolo
Tottenham 3 1 Inter Milano
Strijelci
1:0 R. Vaart (18') 2:0 P. Crouch (61')
2:1 S. Eto'o (80') 3:1 R. Pavlyuchenko (89')
F. Lucio 86'

U 80. minuti, na scenu je stupio i prvi strijelac Lige prvaka, kamerunski napadač Intera Samuel Eto'o. Poslužen od Sneijdera, odlično se na lijevoj strani oslobodio Huttona, a potom krasnim udarcem u suprotni kut matirao Cudicinija. Eto'u je to bio sedmi gol u Ligi prvaka, a čak 20. ako računamo sva natjecanja i jednu prijateljsku utakmicu za Kamerun.

I napokon, u 89. minuti, Bale je, po gotovo preslikanom scenariju prethodnog gola domaćina, opet u punom trku po lijevoj strani, koji je započeo još na svojoj polovici, prešao cijelu obranu Intera, gurnuo opet sjajnu loptu prema svom centarforu, ovoga puta je to bio Roman Pavljučenko, koji je prethodno zamijenio Croucha, a Rus je iz blizine zakucao loptu u mrežu za konačnih 3-1.

Bale je, tako, odigrao dvije briljantne utakmice protiv Intera. U Milanu, u pobjedi Intera 4-3, zabio je hat-trick, a ovoga puta ponudio dvije asistencije i još jednu partiju za pamćenje.

Nizozemski Twente slavio je protiv Werdera u Bremenu s 2-0, a sve najzanimljivije događalo se u posljednjih četvrt sata dvoboja. Prvo je Frings u 75. minuti dobio drveni karton, a potom su gosti s dva pogotka, u 81. i 84. minuti, osigurali veliko slavlje. Strijelci su bili Chadly i De Jong.

Dario Vujičević, 20-godišnji hrvatski veznjak Twentea, ušao je u igru u 86. minuti. Tri minute kasnije, zapucao je prema golu, ali je njegov pokušaj bio blokiran.

Tottenham sada vodi na ljestvici sa 7 bodova, koliko ima i Inter. Treći je Twente s 5 bodova, a Werder je ostao na dva osvojena boda.

Skupina A

Tottenham - Inter 3:1 (van der Vaart 18, Crouch 60, Pavljučenko 88 / Eto'o 80)

Werder - Twente 0:2 (Chadli 81, Jong 84)

Skupina B

Benfica - Lyon 4:3 (Kardec 20, Coentrao 32, 69, Garcia 43 / Gourcuff 73, Gomis 85, Lovren 90)

Hapoel TA - Schalke 0:0