Srni i Duduu 90 minuta

Siromašni BATE priredio iznenađenje protiv Milana, Šahtar na rubu eliminacije!

Odigrane su dvije utakmice 4. kola nogometne Lige prvaka. U sklopu skupine G Zenit je u St. Peterburgu savladao Šahtar s 1-0, dok su u sklopu skupine H BATE i Milan remizirali u Minsku 1-1...

Zenit je na stadionu Petrovski zasluženo slavio protiv momčadi Darija Srne i Eduarda da Silve, a njegova je pobjeda mogla biti i uvjerljivija da su napadači bili koncentriraniji pred golom Oleksandra Ribke. Jedini gol na susretu na kraju je pao u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela kada je zabio Nicolas Lombaerts glavom nakon ubacivanja Konstantina Zirjanova iz kornera.

Srna i Eduardo odigrali su svih 90 minuta, ali nisu mogli spriječiti drugi poraz svoje momčadi koja je nakon četiri kola na tek dva osvojena boda i samim time na rubu ispadanja.

Milan je na gostovanju kod bjeloruskog prvaka od početka bio opasnija momčad i bolju igru okrunio u 22. minuti kada je Zlatan Ibrahimović zabio svoj treći ovosezonski gol u Ligi prvaka. Prvo je Ibrahimović oduzeo loptu domaćinima na njihovoj polovici, a potom se sjurio u kazneni prostor gdje mu je lijepo asistirao Robinho. Švedski napadač potom je mirno malo iskosa s desne strane pronašao put do mreže udarcem u donji suprotni kut.

Do kraja poluvremena "rossoneri" su imali veliku priliku za povećanje prednosti. Robinho se sjurio sam pred gol BATE-a nakon jedne kontre u 39. minuti, zaobišao je vratara Aleksandra Gutora, ali je njegov udarac malo iskosa s desne strane završio na vratnici.

Do izjednačenja je BATE došao nakon kontroverzno dosuđenog jedanaesterca. Artema Koncevoja tijelom je u kaznenom prostoru u trku gurno Ignazio Abate, a sudac Peter Rasmussen pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator bio je Renan Bressan.

Milan je do kraja nasrtao na gol Bjelorusa, ali nije uspio doći do pobjedničkog gola.