Drama u Genku

Liga prvaka: Rossi slomio Dance, APOEL nadoknadio zaostatak

Ukupno gledano, u četvrtak će Dinamo zasluženo doznati suparnike u skupini Lige prvaka, prvi put nakon 12-godišnjeg posta...

U utorak su plasman u skupine osigurali još ciparski APOEL, španjolski Villarreal i njemački Bayern.

APOEL je 3-1 pobjedom u Nicosiji nadoknadio 1-0 zaostatak kod Wisle iz Krakowa u prvoj utakmici, Bayern je 1-0 pobjedom potvrdio 2-0 iz Münchena kod Züricha, dok je Villarreal izbacio Odense 3-0 pobjedom nakon 1-0 poraza u Danskoj.

Unatoč činjenici da je omjer udaraca prema golu u tom trenutku bio 19-0 za Villarreal, Danci su u 50. minuti utakmice na Madrigalu i dalje držali nulu. Tada je na scenu stupio Giuseppe Rossi i dvama golovima, od kojih je drugi bio majstorski, otvorio put pobjedi koju je kasnije pogotkom za 3-0 potvrdio Marchena.

Nogometaši belgijskog prvaka Genka prvi su put nakon osam godina i drugi put u klupskoj povijesti izborili nastup u Ligi prvaka nakon što su boljim raspucavanjem 11-eraca pobijedili Maccabi iz Haife.

Na svom su stadionu nakon 90 i 120 minuta Belgijci u uzvratnom ogledu četvrtog pretkola pobijedili 2-1, rezultatom identičnim pobjedi Izraelaca u prvoj utakmici.

Penale su, međutim, igrači privremenog trenera Pierrea Deniera izvodili daleko bolje dobivši ih 4-1, nakon što je njihov mađarski golman Laszlo Köteles obranio gostima prvi (Dvališvili) i drugi (Golasa) udarac.

Sva tri gola u prvom su poluvremenu pala unutar šest minuta. Poveo je Genk pogotkom svog najboljeg strijelca i lani najboljeg strijelca belgijske lige Jelle Vossena, koji je zabio svoj sedmi gol u sedmome europskom nastupu za Genk, u 35. minuti.Lijepim plasiranim udarcem Golase gosti su izjednačili nakon samo dvije minute, da bi domaći ponovno došli u vodstvo golom Thomasa Buffela u 41. minuti.