Kranjčar o izbjegnutoj katastrofi: Što se to događa…

Nogometaši Tottenhama sačuvali su solidne izglede za plasman u Ligu prvaka nakon što su u utorak poraženi s 3-2 na gostovanju kod švicarskih Young Boysa...

A sve je za Spurse nakon manje od pola sata utakmice izgledalo crno. Gubili su s 3-0 i izgledali potpuno grogirano. Do kraja su se ipak vratili pogocima Sebastiena Bassonga i Romana Pavljučenka i idući će tjedan na svome White Hart Laneu loviti mjesto u jednoj od skupina Lige prvaka.

Od hrvatskih je nogometaša svih 90 minuta odigrao samo Vedran Ćorluka, dok je Niko Kranjčar na poluvremenu ušao umjesto Luke Modrića.

'Iznenadili su nas Švicarci na početku. Nitko nije očekivao da će se tako rano otvoriti i tako brzo zabiti. Bacili su nas na leđa, prije no što smo postali svjesni, primili smo tri gola. Na klupi smo se pitali: 'Što se to događa?', izjavio je Kranjčar za službenu web-stranicu Europske nogometne federacije.

'Zabili smo do poluvremena što je bio kotač zamašnjak. Na odmoru nam je menadžer Harry Redknapp rekao da ostanemo mirni, da pokažemo svoju kvalitetu i da počnemo tražiti loptu, umjesto da je prepuštamo suparniku.'

'Iznimno je važno da se plasiramo u skupinu Lige prvaka. Cijelu smo sezonu lovili Ligu prvaka i ne bi bilo dobro da sada ispadnemo. Važno je da uđemo u skupinu, a onda i da napravimo korak dalje. To bi bila velika stvar za nas. Bilo je nekih teških riječi na poluvremenu, ali znali smo da je pred nama još 135 minuta', dodao je Kranjčar i zaključio:

' Nakon svega što smo prošli u Bernu bilo bi pogrešno zaključiti da je teži dio završio. Mislim da teži dio tek dolazi. Dobro je što smo zabili dva gola u gostima, ali još smo uvijek u zaostatku.'

Modrić je, pak, uvjeren da će Tottenham biti favorit sljedeće srijede. 'Nismo se dobro branili i dali smo suparniku previše prostora. To je bio glavni problem zbog kojeg smo primili tri pogotka ', kazao je Modrić.