Lude utakmice

Kakva golčina Boatenga za Milan, slavila i Barca

Nevjerojatno zvuči podatak da je nakon tri kola u skupini G na prvom mjestu klub sa Cipra...

Nogometaši Barcelone i Milana su očekivano upisali nove pobjede u sklopu skupine H Lige prvaka. Slavili su s identičnih 2-0 protiv Viktorije Plzen, odnosno Bate Borisova.

No, put do nova tri boda nije bio jednak. Na Camp Nou je jedino pitanje bilo koliko će na kraju aktualni prvaci Europe zabiti pogodaka suparniku. Nije to bila opojna utakmica Guardiolinih trupa, ali trima bodovima se ne gleda u zube, a donijeli su ih pogocima Iniesta u 10. i Villa u 82. minuti. O utakmici samo treba reći da gosti iz Plzena nisu uputili niti jedan udarac bilo u okvir ili pored njega. U posjedu su loptu imali tijekom 29 posto utakmice.

Milan je pobijedio s istih 2-0, ali nisu bili niti blizu toliko uvjerljivi kao Barcelona. Dapače, bjeloruski Bate Borisov je hrabro došao odigrati utakmicu i nisu čekali "smaknuće". U prvom dijelu je vratar Milana Abbiati spašavao svoja vrata, odnosno, ispravljao veliku grešku Van Bommela. Imao je Bate još prilika, ali su mu na kraju presudili odlični individualni potezi Ibrahimovića (33.) i Boatenga (70.) koji su postigli lijepe pogotke iz daljine.

U utakmicama 3. kola skupine G postignuta su dva remija. Porto i Apoel su odigrali 1-1 na Dragao Stadionu, a Šahtar i Zenit u Donjecku 2-2. Nakon takvog epiloga pravi dobitnik je ciparski Apoel.

Prije početka natjecanja Apoel je po mnogima bio autsajder ove skupine, ali nakon polovice odigranih utakmica Ciprani su prvi na ljestvici sa pet bodova. Bod manje imaju Zenit i Porto, a na dnu je Šahtar sa samo dva boda.

Niti u drugom domaćem nastupu Srnina i Eduardova momčad nije upisala pobjedu. U vatrometu šansi i krajnje uzbudljivom ogledu Šahtar je s ruskim prvakom Zenitom odigrao 2-2. I jedni i drugi mogu žaliti za preostala dva boda, jer su osim po dva pogotka mogli i Šahtar i Zenit zabiti još barem tri-četiri pogotka.

Srna je odigrao svih devedeset minuta, uz žuti karton u 62. minuti, dok je Eduardo odgledao utakmicu s klupe za pričuve.

Porto je pred svojim navijačima uzeo samo bod protiv Apoela, makar su vodili već od 13. minute golom Hulka. Međutim, samo šest minuta kasnije je Almeida izjednačio i to je bio konačan rezultat. No, Apoel se i ovom prilikom predstavio kao krajnje nezgodna momčad. Hrabro su igrali protiv favoriziranog Porta, uspješno se branili, ali i opasno prijetili. U ovom trenutku su Ciprani u najboljoj poziciji, a do kraja natjecanja, treba reći, imaju i dvije domaće utakmice.