VIDEO Henry: Ljudi, ovo je smiješno kako Messi igra!

Lionel Messi nastavlja svojim nogometnim znanjem oduševljavati svijet, ali i suparnike dovoditi u očaj...

Prošlog je vikenda praktički sam pobijedio Valenciju u derbi utakmici španjolske Primere. Postigao je sva tri pogotka za pobjedu Katalonaca 3-0, a može se reći da je vrlo sličan scenarij primijenio u uzvratnom ogledu osmine finala Lige prvaka.

Na Camp Nou je došao Stuttgart, a Barcelona je pobijedila 4-0. Dva pogotka, prvi i treći, je postigao sjani 22-godišnji Messi. Oba puta je sve izgledalo jako jednostavno, makar su u pitanju bili udarci s 20-ak metara, ali je Argentinac u oba slučaja maestralno nadmudrio vratara Jensa Lehmanna, prije toga i kompletnu obranu Stuttgarta.

'Ljudi moji, ovo je smiješno kako Messi igra. On je čudnovat, genijalan. Igra li bolje? Ma, Messi uvijek igra jednako, on uživa u svakoj minuti. Naravno da je najbolji na svijetu, a kada pitate igra li bolje, ja vam vraćam pitanje može li uopće bolje od ovoga', komentirao ga je suigrač Thierry Henry, koji je zaigrao od prve minute protiv Stuttgarta, ali je bio daleko od Messijeve konkretnosti.

Na njegovu izjavu se, pak, nadovezao gostujući trener Christian Gross. 'Messi je kao Maradona.'