VIDEO Golijada na Olimpicu: Srna i Eduardo na pragu četvrtfinala!

Velik dio posla prema nastupu u četvrtfinalu Lige prvaka napravili su nogometaši Šahtara svladavši u prvoj utakmici osmine finala Romu. Susret igran na Olimpijskom stadionu završio je 3-2 u korist ukrajinskog prvaka...

Šahtar, koji službenu utakmicu nije odigrao oko dva i pol mjeseca, je u susret krenuo sa samo jednim isturenim napadačem, Luizom Adrianom. Automatski je to značio ostanak Eduarda da Silve na klupi za pričuvne igrače, s koje će hrvatski napadač ući u igru u 62. kao zamjena za Douglasa Costu. Istovremeno, kapetan momčadi Darijo Srna nastupio je od prve do posljednje minute.

Nakon nekoliko prilika s obje strane ono konkretno, pogodak, prva je napravila Roma. Igrala se 28. minuta utakmice kada je Rodrigo Taddei ubacio loptu u kazneni prostor gostiju gdje ju je glavom prema mreži usmjerio Simone Perrotta pomogavši se i tijelom Razvana Rata.

Slavlje na Olimpijskom stadionu utihnulo je minutu potom. Jadson je okušao udarac iz daljine, a lopta se putem do Romina gola odbila od nekog od domaćih igrača, skrenula s putanje i prevarila nemoćnog vratara Donija. Bio je to tek početak furioznih 12-13 minuta u kojima će golman "vučice" još dva puta biti primoran vaditi loptu iz vlastite mreže.