Nogometaši milanskog Intera pobijedili su moskovski CSKA s 1-0 pogotkom Diega Milita u prvom četvrtfinalnom ogledu Lige prvaka, odigranom na San Siru...

Daleko teže od očekivanja je Inter slomio goste iz Moskve koji su sat vremena bili potpuno ravnopravni na San Siru, no slika na travnjaku su potpuno okrenula nakon pogotka Argentinca Diega Milita u 65. minuti. Wesley Sneijder je 'donio' loptu na dvadesetak metara od vrata Akinfejeva, a Militu ju je primio, okrenuo se i topovski niskim udarcem smjestio u donji desni kut ruskih vratiju.

Bio je to u tom trenutku prvi udarac Milita prema suparničkim vratima.

Taj pogodak je potpuno razbudio Inter koji je nakon toga zaigrao daleko lucidnije. Odlično su Samuel Eto'o i Wesley Sneijder pripremali šanse za Milita i Pandeva. Makedonski nogometaš je imao sjajnu priliku u 71. minuti, ali se umjesto za dodavanje samom Eto'u odlučio za driblanje. Uspio je nadmudriti dva igrača CSKA, ali završnica nije bila uspješna.

>> FOTO: Arsenal se vratio iz ponora protiv Barce

Još je bolju šansu u 84. minuti propustio Sneijder, koji je nakon proigravanja Eto'oa pucao u bliži kut, ali neprecizno. Samo minutu nakon toga su Cambiasso i Stanković prijetili iz daljine, no Akinfejev je uz dosta šeprtljavosti ipak spriječio drugi pogodak.

Inter je u zadnjih pola sata odigrao višestruko bolje nego u ranijem dijelu ogleda i većinu od čak 24 udarca prema suparničkim vratima su uputili u tom dijelu ogledu. No, na kraju je završilo samo 1-0, što je labilna prednost uoči uzvrata.

Prije pogotka Milita CSKA je kvalitetno otupio srednji red Intera, te su ozbiljno prijetili pogotovo iz daljine. No, prvo poluvrijeme i uvodni dio drugog ipak su protekli u uspavanki dok nije krenula Interova agresija.

Recimo da zbog žutog kartona u uzvratu za CSKA neće moći igrati važan kotačić, srpski reprezentativac Miloš Krasić.

Uzvratna utakmica na rasporedu je u Moskvi u utorak narednog tjedna.

Liga prvaka, četvrtfinale (prva utakmica)

Inter - CSKA Moskva 1-0 (Milito 65)