Ferguson i Van Gaal: Ključan je bio gol Olića!

Manchester United oprostio se od Lige prvaka za ovu sezonu. U četvrtfinalu se previsokom preprekom za sastav Sir Alex Fergusona pokazao minhenski Bayern...

Ukupnih 4-4 bilo je kroz dva ogleda najboljeg što engleski i njemački klupski nogomet nude, a u konačnici je zbog većeg broja pogodaka u gostima prolazak u polufinale izborio minhenski klub. Dva od četiri gola, po jedan u svakoj utakmici, Unitedu je postigao hrvatski nogometni reprezentativac Ivica Olić.

Ključnim za rasplet četvrtfinala Ferguson je vidio isključenje svog igrača Rafaela koji je u 49. minuti zaradio drugi žuti karton i isključenje, ali i gol Olića koji je smanjio rezultat na 3-1. 'Mlad momak, neiskusan', objasnio je Ferguson isključenje, a potom dodao:

Sretan sam što je Ivica Olić postigao tako lijep gol pred sam odlazak na poluvrijeme

'Svi iz Bayerna odmah su se sjurili prema sucu i oni su ga isključili. Tipični su Nijemci, to se ne može osporiti. Ključ je bio u pogotku kojeg smo primili prije poluvremena, a potom i u isključenju dečka.

'Da smo ostali s jedanaest igrača ne bismo imali nikakvih problema', zaključio je škotski nogometni trener.

Po prvi puta od 2003. godine Engleska nema predstavnika u polufinalu ovog natjecanja... Jasno da zbog toga trener minhenskoga kluba Louis van Gaal ne mari odveć.

'Prvo poluvrijeme nikako nije bilo dobro, na tome ćemo morati poraditi. Naravno da sam ponosan, jer je ono što smo pokazali u nastavku igre bilo nevjerojatno. Ali, tako moramo izgledati od samoga početka.'

'Sretan sam što je Ivica Olić postigao tako lijep gol pred sam odlazak na poluvrijeme. U nastavku smo bili sjajni, igrali smo kao velika momčad, a Robbenov pogodak bio je nevjerojatan', kazao je trener Bavaraca.'

I Bastian Schweinsteiger je na kraju utakmice podcrtao važnost Olićevog preciznog šuta: 'Gol za 3-1 bio je važan sa psihološkog stajališta. Sretni smo.'

'Ovo su najvažnije utakmice sezone. Gležanj mi je dobro izdržao napore, premda je klupski liječnik tražio da izađem iz igre nakon sat vremena. Rekao sam mu da malo pričeka', dodao je sretni strijelac gola vrijednog polufinala, sjajni Nizozemac Robben.