Nogometaši CSKA iz Moskve fantastičnom su pobjedom u Sevilli stigli do najboljih osam momčadi Europe...

Nakon 1:1 u prvoj utakmici u Moskvi, nitko nije previše šanse davao ruskoj momčadi, no još jednom su pokazali kako ih se ne smije podcijeniti. Slavili su usred Seville s 2:1 te time ponovili uspjeh iz sezone 1992/1993, kada su, u premijernom izdanju Lige prvaka, također izborili četvrtfinale.

Španjolci su imali jalovu terensku nadmoć, ali pred golom nisu bili učinkoviti, unatoč činjenici da im je igrao i njihov najbolji napadač, brazilski reprezentativac Luis Fabiano.

Prvi su put gosti probili momčad Manuela Jimeneza u 39. minuti. Točnije, učinio je to češki centarfor Tomaš Necid lijepim udarcem u daljnji kut malo unutar 16-erca.

Mladi Argentinac Perotti izjednačio je samo dvije minute kasnije nakon pogreške gostujuće obrane, a Japanac Keisuke Honda donio je Rusima plasman u četvrtfinale zabivši iz slobodnog udarca s gotovo 30 metara u 55. minuti. Za pogodak je kriv golman Andres Palop koji je, pokušavši je boksati, promašio loptu, koja se od njegovih šaka odbila u mrežu.

Honda je veznjak kojeg su zimus Moskovljani doveli iz nizozemskog Venla za devet milijuna eura.

Suparnika će ruski sastav u četvrtfinalu dobiti u petak na ždrijebu u Nyonu. Prvi su četvrtfinalni termini na rasporedu za dva tjedna.