Zanimljiva skupina B

CSKA lako protiv Trabzonspora, Inter se mučio protiv Lillea!

U drugoj utakmici skupine B, nakon što su CSKA i i Trabzonspor odigrali svoj susret ranije (3-0), francuski prvak Lille u potpunosti je nadigrao milanski Inter, ali je na kraju ipak slavila talijanska momčad.

Strijelac jedinog pogotka bio je Giampaolo Pazzini u 21. minuti prvog poluvremena. Lille je imao dominaciju, čak 62 posto lopte u svojim nogama, te devet udaraca prema vratima Intera. Talijani su tek tri puta zapucali prema vrataru Lillea, Vincentu Enyeami, ali na njihovu žalost jedan od tih udaraca pronašao je put do mreže i donio vrijedna tri boda milanskoj momčadi.

U prvoj utakmici skupine B, igranoj ranije zbog vremenske razlike, CSKA Moskva je na stadionu Lužnjikija s visokih 3-0 bila bolja od turskog predstavnika Trabzonspora.

Iako rezultat kazuje da je ruska momčad bez problema riješila Trabzonspor to ipak nije bilo tako. Turska momčad je na početku utakmice bila puno dominantnija i puno je više prijetila vratima golmana CSKA Gabulova. Trabzonspor je čak i zabio gol u 29. minuti utakmice, ali je sudac Mark Clattenburg poništio pogodak zbog zaleđa. Turci se nisu ni snašli, CSKA je brzo prebacio loptu na njihovu polovicu i u svega nekoliko dodira Bjelokošćanin Seydou Doumbia našao se u čistoj prilici koju nije propustio realizirati. Rezultat 1-0 je ujedno bio i rezultat prvog djela.

U nastavku se nastavila izjednačena igra obiju momčadi, ali što se utakmica bližila kraju to je domaćin postajao sve opasniji. Latvijac Aleksandrs Kauna pogodio je za 2-0 na asistenciju Brazilca Vagnera Lovea, koji je bio asistent i kod prvog pogotka.

Konačnih 3-0 u 86. minuti postavio je Doumbia svojim drugim pogotkom večeri i četvrtim ove sezone u Ligi prvaka.

CSKA je barem privremeno zasjeo na vrhu skupine B sa istim brojem bodova kao i turska momčad (4), ali boljim međusobnim omjerom. Francuski prvak Lille i talijanski viceprvak Inter svoju utakmicu igraju kasnije, odnosno u regularnom terminu predviđenom za Ligu prvaka – 20:45.

Inter predvodi skupinu B sa šest bodova iz tri utakmice, CSKA je drugi sa četiri boda, baš kao Trabzonspor, ali je zbog međusobnog ogleda trenutno iza moskovljanja. Posljednji je francuski prvak Lille sa dva boda.