Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
Podvig Napolija

Fantastični Cavani sredio City, Bayern osigurao osminu finala!

Nakon odigranog 5. kola u skupini A Lige prvaka poznato je da minhenski Bayern nastavlja natjecanje, ali je zato pojačana borba za drugim mjestom između Napolija i Manchester Cityja...

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Manchester City je iza sebe imao devet pobjeda u nizu. Posljednji su put potpisali poraz u Münchenu kod Bayerna, a Liga prvaka im je opet bila kobna. Inspirirani i nadahnuti Napoli je slavio 2-1 u otvorenoj utakmici na svom San Paolu gdje su i jedni i drugi stvarali šanse.

Tri vijesti o kojima se priča divider Luka Modrić Španjolci otkrivaju Real će ponuditi Modriću novi ugovor, ali samo pod jednim uvjetom Damir Mišković Utrka za pojačanja Rijeka preotima dvojicu igrača Hajduku? Vode se ozbiljni pregovori Gennaro Gattuso Sve je dogovoreno Evo koliko će Gattuso zarađivati kao izbornik Italije

No, za Engleze je koban bio sjajni Urugvajac Edinson Cavani. Postigao je oba pogotka, time došao do trećeg i četvrtog u Ligi prvaka, a time je svoj klub lansirao na drugo mjesto ljestvice. Napoli sada ima bod više od Cityja (8-7) i sudbinu prolaska dalje drži u svojim rukama. Naime, Napoli u zadnjem kolu gostuje na Madrigalu kod Villarreala i ako pobijedi ide dalje bez obzira na ishod utakmice Manchester Cityja i Bayerna. Inače, Villarreal je uvjerljivo zadnja momčad u skupini s nula boova, te potpuno indisponirana ove sezone u Ligi prvaka.

Bayern se tako poigravao sa "žutom podmornicom" i mogli su slaviti i daleko uvjerljivije od konačnih 3-1. Dva je pogotka postigao Franck Ribery, a jedan Mario Gomez za već četvrto slavlje Bavaraca.

Nastupila su za Bayern i dva hrvatska nogometaša. Ivica Olić je ušao u igru u 75. minuti, a Danijel Pranjić šest minuta kasnije.

Liga prvaka
Skupina A
Napoli Manchester City 2:1
Bayern Munchen Villarreal 3:1
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Bayern Munchen 5 4 1 0 13
2. Napoli 5 2 2 1 8
3. Manchester City 5 2 1 2 7
4. Villarreal 5 0 0 5 0
Sljedeće utakmice
7.12. Villarreal Napoli
7.12. Manchester City Bayern Munchen
Skupina B
CSKA Moskva Lille 0:2
Trabzonspor Inter Milano 1:1
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Inter Milano 5 3 1 1 10
2. Trabzonspor 5 1 3 1 6
3. CSKA Moskva 5 1 2 2 5
4. Lille 5 1 2 2 5
Sljedeće utakmice
7.12. Inter Milano CSKA Moskva
7.12. Lille Trabzonspor
Skupina C
Otelul Galati Basel 2:3
Manchester United Benfica 2:2
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Manchester United 5 2 3 0 9
2. Benfica 5 2 3 0 9
3. Basel 5 2 2 1 8
4. Otelul Galati 5 0 0 5 0
Sljedeće utakmice
7.12. Benfica Otelul Galati
7.12. Basel Manchester United
Skupina D
Real Madrid Dinamo Zagreb 6:2
Lyon Ajax 0:0
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Real Madrid 5 5 0 0 15
2. Ajax 5 2 2 1 8
3. Lyon 5 1 2 2 5
4. Dinamo Zagreb 5 0 0 5 0
Sljedeće utakmice
7.12. Dinamo Zagreb Lyon
7.12. Ajax Real Madrid

 

Nastavi čitati
divider

Još vijesti
divider

 
Prati nas na Instagramu!
Veliki derbi Hajduka i Dinama ponovo su obilježile baklje i pirotehnika. 😐

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Može li Bjelica izvesti Dinamo iz krize? 🤔

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Ostao je još samo Joškov džemper... ⚽

Hvala vam što ste dio zajednice koja ponosno ističe poruku: I MI POMAŽEMO KAMENČIĆIMA! ❤
Najnovije pojačanje UPU ekipe i ozbiljni fantazista - Stipe. ❤️

Evo i njegovih par fotografija s posljednja dva snimanja pa da tako najavimo večerašnju derbi epizodu koju možete pratiti od 21:00 na našem portalu. 🎬

Bokin džemper u kojem Stipe dominira na fotografijama je razgrabljen tijekom ovog vikenda. Ostalo je još samo nekoliko primjeraka Joškovog džempera. Pa bacite oko na link u storyju. 😍