Cijena raste: Za Engleze Srna igrač utakmice, Dudu iza njega!

Engleski dnevnik Daily Mail proglasio je kapetana hrvatske nogometne reprezentacije Darija Srnu za igrača utakmice u domaćoj pobjedi njegovog Šahtara na Arsenalom 2-1 u 4. kolu H skupine Lige prvaka…

Šahtar je ovom pobjedom uzvratio Arsenalu za neugodno uvjerljiv poraz od ''topnika'' s 5-1 prije dva tjedna u Londonu, u kojem su se svi protagonisti utakmice složili da rezultat ipak nije bio realan prema prikazanoj igri obje momčadi. Sada obje momčadi imaju po 9 bodova, prati ih Braga sa tri boda manje, a Partizan je posljednji bez bodova.

Darijo Srna bio je pokretač i asistent za pobjednički gol Šahtara u 45. minuti, kojeg je postigao još jedan hrvatski reprezentativac i bivši igrač Arsenala Eduardo da Silva. Srna je oduzeo loptu Gaëlu Clichyju duboko na desnoj strani Arsenalove polovice, sjurio se potom u kazneni prostor i lijepo lijevom nogom poslužio Eduarda, koji je smireno ljevicom poslao loptu u suprotni donji kut Fabianskog.

Engleski Daily Mail je Srnu ocijenio s visokom osmicom i proglasio ga za igrača utakmice! Eduardo je dobio sedmicu, drugu najbolju ocjenu u Šahtaru i na utakmici. Uz njega, sedmice su u Šahtaru još dobili Čigrinskij, strijelac pogotka za 1-1 u 28. minuti, te Jadson i Luiz Adriano, a u Arsenalu vratar Fabianski, te Djourou, Wilshere i Walcott, strijelac vodećeg pogotka za goste u 10. minuti.

Nogometni portal Goal.com je status igrača utakmice dodijelio Jadsonu, ocijenivši ga sa 7.5. Eduardo je dobio sedmicu, a Srna 6.5.

Dodajmo da je Danijel Pranjić, koji je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Bayerna kod rumunjskog Cluja 4-0 u E skupini, ocijenjen sa 6.5 od Goal.coma. Bavarci su četvrtom uzastopnom pobjedom osigurali osminu finala, a trostruki strijelac Mario Gomez zaradio je osmicu od Goal.coma. No, Bastian Schweinsteiger dobio je za pola boda bolju ocjenu…