Nogometaši londonskog Chelseaja lakoćom su ostvarili pobjedu na startu natjecanja u Ligi prvaka. Slavili su u gostima kod slovačke Žiline 4-1...

Prvo su poluvrijeme engleski prvaci dobili 3-0 golovima Michaela Essiena u 13., te Nicolasa Anelke u 24. i 28. minuti. Daniel Sturridge povećao je na 4-0 u trećoj minuti nastavka, prije no što je Tomaš Oravec postavio konačan rezultat sedam minuta kasnije.

U tim se trenucima utakmice u domaćim redovima posebno isticao bosansko-hercegovački reprezentativac Admir Vladavić, koji je u dva navrata prije gola ugrožavao Petra Čecha.

U završnici dvoboja trener gostiju Carlo Ancelotti dao je priliku za debi u Ligi prvaka trojici mladića. Nastupili su 20-godišnji nizozemski branič Patrick van Aanholt, te dvojica veznjaka: 19-godišnji Francuz Gaël Kakuta i 17-godišnji Englez Joshua McEachran.

S katastrofalnim rezultatima na početku sezone nastavljaju nogometaši francuskog prvaka Marseillea, koje je na Velodromeu pobijedila momčad moskovskog Spartaka 1-0. Jedini je pogodak na utakmici bio autogol španjolskoga 21-godišnjeg veznjaka Cesara Azpilicuete u 81. minuti.

Francuzi su ove sezone pobijedili samo jednom u šest utakmici. Ovo im je bio treći poraz. U Le Championnatu drže trenutačno 13. mjesto na ljestvici.