Chelsea nulom do četvrtfinala

Nogometaši Chelseaja očekivano su izborili plasman u četvrtfinale Lige prvaka, ali je ipak iznenađenje da u uzvratu osmine finala na svome Stamford Bridgeu nisu uspjeli slomiti København. Dvoboj je završio rezultatom 0-0.

I to je, međutim, bilo dovoljno aktualnom engleskom prvaku za prolazak u daljnju fazu natjecanja budući da je u glavnom danskom gradu prije tri tjedna slavio s 2-0. Ne može se reći da je København u Londonu postavio nekakav čvrsti bunker, Chelsea je dolazio do prilika, ali ih jednostavno nije uspijevao realizirati.

Promašivali su u prvome dijelu Jurij Žirkov, Nicolas Anelka i Didier Drogba, ali zanimljivo je da je lopta najbliže ulasku u mrežu bila u 26. minuti kad je napadač gostiju Dame N'Doye iz slobodnog udarca s 25 metara uzdrmao vratnicu.

Opsada danskoga gola u još se većoj mjeri nastavila u drugom poluvremenu. Već je u 47. minuti Drogba iz blizine poslao loptu nekoliko centimetara pored vrata, a četiri minute kasnije John Obi Mikel je glavom pogodio gredu. Anelka je dvaput krenuo sam prema golu, ali nijednom se nije dobro snašao, a i Fernando Torres, koji ga je zamijenio u 68. minuti, uputio je nekoliko udaraca, ali lopta nije htjela iza leđa Johana Wilanda.

Dvoboj je završio s 25-8 u korist Chelseaja (7-2 unutar okvira) što se tiče broja udaraca upućenih prema golu, ali Stamford Bridge u srijedu nije vidio pogotke.