Engleski prvak Chelsea ostao je jedina momčad ove sezone u Ligi prvaka s maksimalnim učinkom. Unatoč velikoj muci, Londončani su na svome Stamford Bridgeu svladali Žilinu s 2-1.

Osigurali su tako prvo mjesto u skupini F ispred Marseillea koji je ranije u Moskvi pobijedio Spartak (3-0) i "zacementirao" se na drugom mjestu. Dvoboj francuskog i engleskog prvaka u posljednjem kolu na Velodromeu bit će tako uglavnom revijalnog karaktera.

Chelsea je u utorak potvrdio da je daleko od prave forme. Nakon tri poraza u zadnje četiri utakmice u Premiershipu, momčad Carla Ancelottija se pošteno namučila i protiv slabašne Žiline koja je u London doputovala bez ijednog boda i s gol-razlikom 1-15.

Ipak, Slovake to nije spriječilo da povedu u 19. minuti pogotkom Babatoundea Bella koji je prethodno izmijenio nekoliko dodavanja s Robertom Ježom pored zbunjene obrane domaćina.

Chelsea se od šoka oporavio tek u drugom poluvremenu. U 51. minuti je Daniel Sturridge gurnuo loptu kroz noge gostujućem vrataru Martinu Dubravki nakon ubacivanja Salomona Kaloua, a konačni slom Slovaka dogodio se tek u 86. minuti. Nicolas Anelka je nabacio loptu na glavu Didiera Drogbe, a ovaj ju je spustio Florentu Maloudi za konačnih 2-1.