VIDEO Chelsea bez milosti: Anelka s dva gola dotukao Kopenhagen!

Nogometaši Chelseaja već su u prvoj utakmici osmine finala dotukli Kopenhagen usred Danske...

Nogometaši Chelseaja pobijedili su u Kopenhagenu osmerostrukog i aktualnog danskog prvaka, Kopenhagen, s 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Oba pogotka za Chelsea postigao je francuski napadač Nicolas Anelka, u 17. i 54. minuti. Time je 31-godišnji napadač i bivši francuski reprezentativac stigao do brojke od ukupno 7 golova ove sezone u Ligi prvaka, čime se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca Samuelom Eto'om iz Intera.

Anelka je prvi pogodak postigao nakon pogreške i lošeg dodavanja Jesper Gronkjæra. Ukrao je loptu i sjurio se po desnoj strani, te je snažnim udarcem iz kaznenog prostora matirao domaćeg vratara Wilanda.

Chelsea je do kraja prvog dijela imao još tri prilike. Dva puta nije uspio Fernando Torres, a jednom Anelka.

Domaćini su početkom nastavka pokušali pritiskom doći do izjednačenja. No, presjekao ih je drugi gol koji je opet zabio Anelka. Frank Lampard progirao ga je dobrom loptom, a Francuz je, opet malo iskosa s desne strane, preciznim udarcem u suprotni kut još jednom svladao Wilanda.

Zanimljivo je spomenuti da je menadžer ''plavaca'' Carlo Ancelotti ostavio Didiera Drogbu na klupi. Uveo ga je u igru u 73. minuti umjesto Anelke.

Kopenhagen, koji prvi puta igra u nokaut-fazi Lige prvaka, je čak imao nešto više loptu u svom posjedu (53-47 posto), no, gosti iz Londona su imali konkretnije napadačke akcije i zasluženo su stigli nadomak plasmana u četvrtfinale već nakon prvog dvoboja.