Bordeaux je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka svladao Olympiakos u gostima s 1:0.

Već u 4. minuti Olympiakos je mogao povesti, Mellberg je dobro pucao glavom ali je lopta otišla tik pored vratnice. Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika, a onda je u drugoj minuti sudačke nadoknade Bordeaux poveo. Gourcuff je izveo slobodni udarac sa lijeve strane, a branič Ciani je odlično skočio i glavom pogodio za vodstvo Francuza.

Ciani je ponovno zaprijetio glavom i u 52. minuti, no lopta je otišla visoko iznad grede. Olympiakos je mogao do izjednačenja 5 minuta kasnije, Raul Bravo je ubacio a Maresca sa samo nekih pet metara od gola glavom pucao visoko iznad grede. Domaći su do mogli do izjednačenja deset minuta prije kraja. Lua Lua je neometan pucao sa nekih 12 metara od gola, ali mu je udarac otišao pokraj vratnice.

Isti igrač još je jednom zaprijetio u 87. minuti, ponovno glavom, ali je vratar gostiju Carrasso izbio loptu preko grede u korner. U trećoj minuti sudačke nadoknade Stoltidis je nakon kornera pucao iz blizine, ali je obrana gostiju uspjela nekako izbiti loptu. Završilo je 1:0 za Bordeaux u doista tvrdoj utakmici, bez pravih prilika i lijepih poteza, u kojem su se gosti iz Francuske bolje snašli i imaju veliku priliku za plasman u četvrtfinale.

Bordeaux je ove sezone u Ligi prvaka u sedam odigranih utakmica slavio čak šest puta, a jedino nije uspio pobijediti na gostovanju kod Juventusa u Torinu (1-1).