U utakmicama 2. kola skupine E favorizirani Bayern i Roma stigli su do tijesnih trijumfa rezultatom 2:1...

Nogometaši minhenskog Bayerna pobijedili su s 2-1 Basel u utakmici 2. kola skupine E Lige prvaka koja je igrana na St. Jakob stadionu...

Na pravi način je tako reagirala momčad Louisa van Gaala nakon domaćeg poraza od Mainza 2-1 u Bundesligi. Do pobjede ih je doveo Bastian Schweinsteiger koji je postigao oba pogotka, a onaj drugi, ključni u 89. minuti.

Ubačenu loptu u šesnaesterac Schweinsteiger je dočekao na drugoj stativi, te je spretno zahvatio nogom u skoku i matirao Costanza. Prije toga je njemački reprezentativac, u 56. minuti, realizirao jedanaesterac nakon što je Müller bio srušen u šesnaestercu.

Utakmica za Bayern nije dobro počela budući da su se već u 18. minuti našli u rezultatskom minusu. Van Buyten je pogriješio, a Streller i Frei su obavili sjajnu akciju koju je ovaj potonji završio preciznim udarcem u suprotni kut bavarske mreže. Streller mu je, pak, prije toga asistirao petom.

Iako nisu odigrali posebno kvalitetnu utakmicu u nastavku su igrači Bayerna okrenuli rezultat i priskrbili sebi drugi uspjeh u skupini E.

Hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić je odigrao svih devedeset minuta, te je pritom zaradio žuti karton, dok je Ivica Olić u igru ušao u 57. minuti, te je po običaju bio aktivan na suparničkoj polovici.

U drugom ogledu skupine Roma je na svom Olimpicu pobijedila rumunjski Cluj 2-1. Roma je pitanje pobjednika riješila unutar samo tri minute. U 69. je Mexes kroz šumu igrača proslijedio loptu u mrežu, a već u 71. minuti je bilo 2-0 nakon gola Marca Borriella. Gosti su malu nadu dobili u 78. minuti kada je Rada smanjio, ali se do kraja rezultat nije mijenjao.

Treba reći da je Cluj pogodio okvir vratiju (Culio) u prvom dijelu, kada je na semaforu još stajalo 0-0.