Jedva iščupali bod

Basel zamalo šokirao Manchester United na Old Traffordu!

Nogometaši Manchester Uniteda prosuli su dva pogotka prednosti i na kraju jedva iščupali bod (3-3) protiv Basela u 2. kolu skupine C Lige prvaka...

Bez ozlijeđenih Rooneyja, Hernandeza, Vidića, Evansa i Smallinga ''crveni vragovi'' su u samo dvije minute bacili Basel na koljena na svome Old Traffordu. U glavnim su ulogama bili Danny Welbeck i Ryan Giggs. Potonji je u 16. minuti asistirao, a Welbeck lijevom nogom matirao Yanna Sommera. Već u sljedećoj minuti gledatelji su praktički vidjeli reprizu. Ponovno je asistent bio neuništivi Velšanin, a 20-godišnji Welbeck je još jednom bio strijelac,ovaj put desnom nogom.

No, umjesto da sačuvaju prednost, igrači Alexa Fergusona su je u drugom poluvremenu praktički jednako ekspresno ispustili kao što su je i stekli. Fabian Frei je u 58. minuti smanjio na 2-1, a samo dvije minute kasnije asistirao prezimenjaku Alexanderu za izjednačenje.

Tu, međutim, nije bio kraj Unitedovim mukama. U 75. minuti Antonio Valencia je u kaznenom prostoru srušio Marca Strellera, a Alexander Frei je doveo Basel na rub senzacionalne pobjede. Ipak, engleski se prvak izvukao u posljednjoj minuti kada je Ashley Young zabio glavom nakon ubacivanja Nanija.

U drugoj utakmici skupine Benfica je pogotkom Bruna Cesara slavila s 1-0 na gostovanju kod rumunjskog prvaka Otelul Galatija.