Odličan derbi skupine H!

Barcelona se na San Siru osvetila Milanu, čudesni potezi Boatenga i Messija

Na San Siru je odigrana zanimljiva utakmica petog kola skupine H Lige prvaka između Milana i Barcelone, a slavili su gosti s 3:2...

Nogometaši Barcelone upisali su četvrtu pobjedu u Ligi prvaka. U derbiju petog kola skupine H, Katalonci su na San Siru svladali Milan s 3:2. U odličnoj utakmici u kojoj smo gledali puno preokreta, uspješniji su bili gosti, koji su ipak uspjeli okruniti nešto bolju igru.

Utakmica je u potpunosti opravdala sva očekivanja koja su govorila da bi golova i lijepih akcija trebalo biti. Gledatelji na stadionu San Sira nisu dugo trebali čekati na prvo uzbuđenje koje je na njihovu žalost bilo neugodno. Malijac Seydou Keita ubacio je u 14. minuti s lijeve strane oštru prizemnu loptu u peterac Milana, a tamo se na pogrešnom mjestu i u pogrešno vrijeme našao Mark van Bommel koji je istu proslijedio u vlastitu mrežu.

No to nije poljuljalo borbene domaćine. Pet minuta kasnije Robinho je s četiri metra promašio cijeli okvir gola iako je gotovo mogao pitati Victora Valdesa gdje želi da mu puca. Samo minutu kasnije pritisak Milana se isplatio. Seedorf je s lijeve strane gurnuo loptu u kazneni prostor Katalonaca, a tamo je iskosa iz prve lijevom nogom Šveđanin Zlatan Ibrahimović zabio svojoj bivšoj momčadi za 1-1.

Nakon primljenog pogotka bilo je nekoliko prilika sa obje strane, ali se onda u 31. minuti dogodila najkontroverznija situacija utakmice.

Aquilani je u kaznenom prostoru srušio Xavija s leđa, a glavni sudac Wolfgang Stark odmah je pokazao na bijelu točku. Stark je tada izvukao žuti karton, ali je isti pokazao, neobjašnjivo, Alessandru Nesti. Penal je izveo Messi, te pogodio iz drugog pokušaja nakon što mu je prvi poništio sudac zbog pogrešnog izvođenja kaznenog udarca. Rezultatom 2-1 završilo je prvo poluvrijeme.

Nakon svega devet minuta nastavka Kevin Prince Boateng ponovno vraća stvari na početak. Igrač Barcelone Javier Mascherano glavom je dodao loptu Boatengu koji je lijepom varkom izbacio Abidala iz ravnoteže i onda desnom nogom opalio u bliži Valdesov kut i pogodio.

Konačnih 3-2 postavio je Španjolac Xavi kojem je omaleni Argentinac Messi poslao u milimetar preciznu loptu između četvorice obrambenih igrača Milana. Do kraja utakmice obje su momčadi imale nekoliko poluprilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Barcelona se tako uspjela 'osvetiti' za remi 2:2 na Camp Nou u prvoj utakmici ovih momčadi na otvaranju Lige prvaka te je potvrdila prvo mjesto u skupini H.

U drugoj utakmice skupine, Viktorija Plzen slavila je u Bjelorusiji kod BATE Borisova s 1-0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Marek Bakoš u 42. minuti prvog poluvremena. U posljednjem kolu češka momčad dočekuje Milan, dok BATE gostuje kod Barcelone.

Tijek utakmice Milan-Barcelona:

90+4' Utakmica je završena. Barcelona je slavila na San Siru s 3:2.

90+1' Barcelona je napravila i posljednju izmjenu kako bi dobila na vremenu. U igru ulazi Dos Santos umjesto Thiaga Alcantara.

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

88' Jedna od vjerojatno posljednjih prilika Milana na utakmici. Iz slobodnog udarca puca Bonera nakon prekršaja Keite nad Nocerinom. Ali nema opasnosti za Barcu. Čini se da neće biti promjene rezultata na San Siru. Gosti čuvaju rezultat.

83' Zabrotta je pokušao povući po lijevoj strani, odlično se u trku zaletio prema golu Barcelone, ali prekasno je pokušao dodati Aquilaniju i sudac opravdano svira zaleđe.

75' Pokušaj Xavija iz slobodnog udarca, ali lopta ide ravno u ruke vrataru Milana.

71' Slobodan udarac i na drugoj strani. Puyol je neoprezno pokušao zaustaviti Patu. Ibrahimović tijekom izvođenja slobodnog udarca neugodno udara Keitu koji je ostao ležati na travnjaku. Sviran mu je prekršaj i lopta je za Barcelonu.

69' Slobodan udarac za Barcelonu nakon prekršaja nad Messijem. Ali Alexis Sanchez koji je minutu ranije ušao umjesto Davida Ville nije bio sretan za Barcu. Doduše, napravila se gužva oko vratiju Milana, ali lopta je završila u vanjskom dijelu mreže.

63' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!!! Barcelona vodi 3:2! Mrežu domaćina trese Xavi. Messi je kroz četvoricu igrača sjajno pronašao i dodao Xaviju koji bez problema posprema lotu iza Abbiatinih leđa. Barca vodi 3:2.

60' Barcelonu je malo iznenadio drugi pogodak Milana, koji je popušta pritisak. Korner za domaćine, Messi pokušava oduzeti loptu Zambrotti, ali pri tom radi prekršaj. Ibrhimović je u zaleđu. Lopta se seli na Milanovu polovicu.

54' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Boateng zabija za izjednačenje 2:2!!! Boateng se odlično provukao pored Abidala i iz ne previše lagane situacije sjajno pogodio za velikih 2:2 na San Siru. Valdes nije mogao zaustaviti siloviti udarac.

51' Odmah u idućem napadu novi pokušaj Barcelone. Messi je u trku dohvatio jednu brzu loptu Fabregasa, ali duboko po lijevoj strani puca u vanjski dio mreže Milana.

50' Nesta je izgubio loptu na svojoj polovici i nepotrebno komplicira za obranu Milana. Barca ovu šansu nije iskoristila.

48' Slobodan udarac za Barcelonu. Abate je zakačio Fabregasa, ali pokušaj Puyola je zaustavljen, iako je bilo opasnosti pred golom Milana.

47' Nakon prvog poluvremena, Barcelona je imala veći posjed lopte, 60 posto, a u udarcima prema golu su momčadi izjednačene, uputile su po sedam pokušaja. Zbog toga možemo očekivati zanimljivi nastavak susreta, koji je podsjetimo na otvaranju Lige prvaka na Camp Nou završio remijem 2:2.

46' Nastavljena je utakmica na San Siru. Prva izmjena u momčadi Milana. U igru umjesto Robinha ulazi Pato.

45+2' Nakon dvije minute sudačke nadoknade završeno je prvo poluvrijeme vrlo zanimljive utakmice na San Siru. Barcelona vodi 2:1.

45' Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade. Abidal radi prekršaj na Robinhu, Seedorf izvodi slobodni udarac, ali ipak ništa od drugog gola na utakmici.

44' Milan opsjeda Barcina vrata. Prvo je pucao Seedorf, onda je pokušao Ibrahimović koji vraća Seedorfu, ali udarac je uspješno blokiran i lopta ide u korner. Seedoorf dobro pronalazi Thiaga, ali Valdes je na mjestu.

43' Sada prekršaj na Boatengu radi Puyol. Slobodni udarac ponovno izvodi Seedorf, ali potom pokušaj Van Bommela zaustavlja Keita i Barca je sačuvala mrežu.

41' Nema promjene rezultata, iako je Milan mogao dobiti priliku iz penala, ali sudac ne smatra da je Mascherano u kaznenom prostoru srušio Boatenga. Seedorf izvodi slobodan udarac, ali Mascherano je uspio izbaciti loptu.

34' Kakva utakmica na San Siru. Barcelonu je drugi pogodak dodatno ojačao i uslijedili su napadi na vrata Milana. Abbiati je odlično obranio udarac Ville iz blizine. Xavi izvodi korner, ali ipak ništa iz ove akcije.

29' Penal za Barcelonu! Aquilani je povlačio Xavija za dres, ali žuti karton dobiva Nesta. Sudac je pogrešno procijenio. Aquilaniju bi to bio drugi žuti na utakmici. Penal izvodi Messi i Argentinac je pucao i pogodio mrežu, ali sa zadrškom. Zbog toga dobiva žuti karton i zabija silovito iz drugog pokušaja. Iako je Abbiati izabrano dobru stranu, nije mogao spriječiti pogodak. Barcelona od 31. minute vodi 2:1!

27' Kao što se i očekivalo, prilike frcaju na obje strane. Nešto više napada Barcelona, koja je nanizala pokušaje Fabregasa i Ville, ali zasada se obrana Milana još uvijek drži.

23' Barcelona ne miruje. Zatresla je gredu! Fabregas je s desne strane poslao loptu do Messija koji je u trku pogodio gredu.

20' GOOOOOOOOOOOOLLLLLL!! Milan je izjednačio na 1:1! Strijelac je Zlatan Ibrahimović! Napadača Milana odlično je uposlio Seedorf koji mu je po lijevoj strani odlično dodao s nekih desetak metara, a Ibra u nebranjenu stranu šalje loptu iza Valdesa. Kakav početak utakmice!

19' Kakav promašaj Robinha. Bio je sam na pet metara od Valdesa ali je uspio promašiti! Pucao je preko gola.

17' Pogodak je dao vjetar u leđa Barceloni koja ubrzo pokušava doći do novog pogotka. Akciju je pokušao okončati Fabregas, kojemu je Tiago je sjajno dodao u kaznenom prostoru Milana, ali udarac španjolskog veznjaka iz voleja odlazi ravno u Abbiatija.

14' GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL! Barcelona vodi 1:0!! Messi je fantastično dodao na drugu stranu do Keite koji je ubacio u sredinu na samo koji metar od gola Milana i u gužvi između Van Bommela i Xavija lopta je sretno ušla u domaću mrežu. Prema službenim stranicama UEFA-e gol je upisan kao autogol Van Bommela.

13' Nakon uvodnih minuta bez prave prilike na obje strane.

11' Milan vraća loptu na Barcinu polovicu i Puyol radi prekršaj na Seedorfu. Slobodni udarac za Milan, lopta pokušava ići do Valdesa, ali vratar gostiju je siguran i nema promjene rezultata.

10' Van Bommel ruši Fabregasa 20-ak metara od gola,ali sudac ne svira prekršaj.

8' Messi ruši Seedorfa, ali sudac pušta igru. Čvrst početak Milana, ali i Barcelona dobro uzvraća i vraća posjed lopte.

4' Villa uputio prvi udarac prema vratima Milana s vrha šesnaesterca, ali lopta ide daleko iznad gola.

3' Korner za Milan, ali nema opasnosti za Barcelonu. Zasada dominiraju domaćini, ali tek je početak i zasigurno ćemo vidjeti rastrčanu Guardiolinu momčad koja večeras igra u zelenim dresovima.

1' Počela je utakmica na San Siru. Prvi pokušaj na utakmici imali su domaćini, no prilika pred Barcinim vratima završila je izbijanjem lopte u out.

...........................................................................................................

U derbiju skupine H Lige prvaka na San Siru sastaju se Milan i Barcelona. Španjolski je prvak na otvaranju najelitnijeg europskog klupskog natjecanja u rujnu 'prosuo' bodove odigravši 2:2 s istim protivnikom na Camp Nou. Zbog toga ne treba sumnjati da će momčad Josepa Guardiole imati itekako dobar motiv za osvetu.

Iako su obje momčadi već osigurale osminu finala, Barca je podsjetimo vodeća u skupini sa 10 bodova, a Milan ima dva manje, borba za prvo mjesto u skupini predstavlja velik izazov za oba sastava. Zbog toga bi mogli gledati itekako zanimljivu utakmicu na San Siru. A sudeći prema najavama, upravo će takva i biti.

"Bit će to vrlo uzbudljiva, fantastična utakmica. Igramo protiv najbolje momčadi na svijetu. Barcelona to jest, nema nikakve sumnje", izjavio je uoči večerašnjeg susreta napadač Milana Zlatan Ibrahimović, koji je propustio prvi susret u Španjolskoj zbog ozljede.

Milan:  Abbiati, Nesta, Zambrotta, Abate, Thiago Silva, Van Bommel, Seedorf, Aquilani, Boateng, Ibrahimović, Robinho

Barcelona: Valdes, Puyol, Abidal, Fabregas, Xavi, Alcantara, Mascherano, Keita, Busquets, Villa, Messi

Liga prvaka, 5. kolo:

skupina H:

Milan -Barcelona (Ibrahimović 20. Boateng 54 / Van Bommel 13-ag, Messi 31-11m, 63 Xavi)

BATE Borisov - Viktoria Plzen 0-1 (Bakoš 42)

Redoslijed: 1. Barcelona 13, 2. Milan 8, 3. Viktoria Plzen 4, 4. BATE Borisov 2