Preokreti APOEL-a i Porta

Ballack bez osvete na Stamford Bridgeu, dva crvena i poraz Šahtara!

U skupini E je Chelsea na Stamford Bridgeu pobijedio Bayer iz Leverkusena 2-0, makar rezultat ne oslikava kakva je utakmica bila.

Bayer je itekako prijetio, a posebno Michael Ballack, nekadašnji igrač Chelseaja. Na kraju je obrambeni igrač David Luiz reagirao kao napadač, te tako zabio još jedan bitan gol za Chelsea, dok je na samom kraju novo pojačanje, Španjolac Mata, bio strijelac za 2-0.

U drugom ogledu, onom Genka i Valencije, nije bilo pogodaka, a obje momčadi mogu žaliti za preostala dva boda.

U skupini G je Šahtar gostovao kod Porta i napravio mnogo štete u tih devedeset minuta. Izgubili su ukrajinski prvaci utakmicu od boljeg suparnika s 2-1, no isto tako su crvene kartone zaradili Rakicki i Čigrinski što će im sigurno štetiti u nastavku natjecanja. Hrvatski nogometaš Darijo Srna je odigrao cijelu utakmicu i zaradio žuti karton, dok je Eduardo počeo ogled, ali je izašao u 42. minuti kada je Lucescu radio rohade zbog prvog crvenog kartona (Rakicki, 40. minuta).

U drugom ogledu je Apoel u Nikoziji istim rezultatom, 2-1, svladao Zenit. Ruski prvak je imao tri boda u džepu, ali su primili dva gola od 73. do 75. minute i nespretno ispustili važne bod(ove).