Kruno, znaš li taj podatak

Ajax u Maksimiru prekinuo najduži 'crni niz' u klupskoj povijesti

Nogometaši Ajaxa u utorak su u Maksimiru prekinuli jedan negativni rekord - najduži niz bez postignutog gola u europskim kupovima u klupskoj povijesti, navodi Voetbal International...

''Kopljanici'' su pobijedili Dinamo s 2-0 u 3. kolu skupine D Lige prvaka, a pogodak Derka Boerrigtera u 49. minuti označio je prekid posta dugog 482 minute. Prije Boerrigtera posljednji je europski gol za amsterdamski klub zabio Miralem Sulejmani u 17. minuti pobjede protiv Anderlechta (2-0) u šesnaestini finala Europa lige, 24. veljače ove godine.

Otada je Ajax ubilježio dva poraza u osmini finala Europa lige od Spartaka (1-0 i 3-0), te remi protiv Lyona (0-0) i poraz od Real Madrida (3-0) u ovosezonskoj Ligi prvaka. Nikad ranije u bogatoj i uspješnoj povijesti nizozemski velikan nije bio tako dugo bez postignutog gola.

Također, zanimljivo je spomenuti da je Ajax u Zagrebu tek drugi put ove sezone u svim službenim utakmicama uspio sačuvati mrežu čistom. U prijašnjih 13 utakmica to mu je uspjelo samo protiv Lyona, a primio je ukupno 19 golova.

Dodajmo ovome i da je mladi Danac Christian Eriksen, strijelac drugog gola u Maksimiru, objasnio kako Ajaxu odgovara Dinamova igra.

''Obično igramo dobro protiv momčadi koje igraju sustavom 4-4-2. U Zagrebu smo bili vrlo dobri, posebno kad se uzme u obzir niz loših rezultata u posljednje vrijeme'', rekao je Eriksen za De Telegraaf, duhovito dodavši: