Ševčenko i Vukojević neće vidjeti Ligu prvaka ove godine...

Ajax je u Amsterdamu pobijedio Dynamo 2:1, nakon što je prvi susret u Kijevu završio 1:1. Strijelci za "Kopljanike" bili su Suarez u 43. minuti i El Hamdaoui u 76. minuti. Andrij Ševčenko je u 82. minuti iz penala donio nadu Ukrajincima, no na tome je ostalo. Hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević igrao je za goste do 88. minute, a u 13. minuti je dobio žuti karton.

Auxerre je nadoknadio gol zaostatka iz prve utakmice i pobjedom 2:0 protiv Zenita ušao u natjecanje po skupinama. Strijelci za francusku momčad bili su Hengbart (9) i Jelen (53). Ivica Križanac nije nastupio za Zenit koji je susret zaključio s dvojicom isključenih igrača. U 65. minuti je isključen Malaveev, a u 81. minuti i Hubocan.

Kopenhagen je pobijedio Rosenborg 1:0 i nakon gostujućeg poraza 1:2 ide dalje zbog pogotka u gostima. Gol odluke zabio je Otessen u 32. minuti.

Žilina je gostujuću 2:0 pobjedu protiv Sparte potvrdila i na svom terenu slavivši 1:0, a strijelac je bio Ceesey (18). (Hina)