Leclerc šesti

VIDEO Verstappen slavio na kiši u Imoli, katastrofa za Ferrari pred svojim navijačima!

Formula 1 u Imoli bila je sretna za Maxa Verstappena, dok je Ferarri rastužio brojne navijače.

Max Verstappen (Foto: Afp)

Aktualni svjetski prvak u formuli 1 Nizozemac Max Verstappen (Red Bull) pobjednik je VN Emilije Romagne, četvrte utrke SP-a na stazi Imola.

Verstappenu je ovo druga pobjeda nakon trijumfa u Saudijskoj Arabiji, dok je u Bahreinu i Australiji ostao bez bodova. Nizozemac je po kiši i mokroj stazi vodio od početka dokraja i glatko došao do 22. pobjede u karijeri.

Drugo mjesto zauzeo je njegov kolega iz Red Bulla Meksikanac Sergio Perez, a treće Kanađanin Lando Norris (McLaren).

Utrka nije dobro počela, a niti završila za Ferrari jer je Carlos Sainz morao odmah nakon starta morao odustati zbog sudara s Ricciardom, a vodeći u ukupnom poretku Monežanin Charles Leclerc je izgubio drugo startno mjesto, da bi u 54. krugu izletio sa staze i morao u boks. Tu situaciju pogledajte ovdje

Leclerc je u Imoli završio kao šesti, ali je ostao vodeći s 86 bodova ispred Verstappena, koji ima 59 i Pereza (54).