Automoto
Automoto
Prednost je velika

Ogier pred osvajanjem osmog naslova svjetskog prvaka u reliju, Evansu treba čudo

Francuski vozač Sebastien Ogier (Toyota) preuzeo je vodstvo nakon drugoga dana Rally Monza, posljednje utrke WRC sezone u Monzi.

Ogier ima pola sekunde prednosti ispred Britanca Elfyn Evans (Toyota), njegova jedinoga konkurenta za naslov.

U utrci za prvaka uoči nedjelje Francuz ima 17 bodova prednosti, a da bi osvojio svoj osmi naslov svjetskog prvaka, mora završiti ispred svog suparnika ili postići najmanje 13 bodova. Velšanin za prvi naslov mora upisati 18 bodova više od sedmerostrukog svjetskog prvaka.

Španjolac Dani Sordo (Hyundai) ostaje treći, 27.4 sekunde od Ogiera.Titula konstruktora također se odlučuje u Italiji, a Toyota ima 47 bodova više Hyundaija.

Posljednja tri brzinska ispita će se voriti na legendarnoj stazi u Monzi u nedjelju.