Automoto
Automoto

Već pomaže: Što je to Vettel za sreću stavio na kacigu?

Aktualni svjetski prvak u Formuli 1 Sebastian Vettel podlegao je praznovjerju uoči Velike nagrade Turske, četvrte ovosezonske utrke Svjetskog prvenstva koja se vozi u nedjelju...

Naime, dao si je na kacigu naslikati "Fatimino oko", koje prema orijentalnom vjerovanju kao amajlija štiti od zle sreće i uroka, takozvanog "urokljivog oka".

''Često sam bio u Turskoj. Te se oči prodaju kao amajlije, srećonoše. Malo sam se informirao o tome i pomislio si "to je za mene"'', prenosi Vettelove riječi Bild.

Podsjećamo, Vettel s prošlogodišnje utrke VN Turske nosi vrlo negativne uspomene. Tada se u borbi za prvo mjesto sudario s momčadskim kolegom Markom Webberom, što je rezultiralo kasnije njegovim odustajanjem. Od svega su najviše profitirali McLarenovi vozači Lewis Hamilton i Jenson Button koji su završili prvi i drugi ispred trećeplasiranog Webbera.

Inače, Sebastian Vettel ostvario je najbrže vrijeme na trećem, posljednjem slobodnom treningu. Mladi 23-godišnji Nijemac najbrži je krug na stazi u Istanbulu odradio u vremenu 1:26.037, što je bilo tek stotinku sekunde brže od njegovog sunarodnjaka i sedmerostrukog bivšeg svjetskog prvaka Michaela Schumachera.

Treće mjesto zauzeo je Vettelov momčadski kolega iz Red Bulla Mark Webber, a peto Schumacherov kolega iz Mercedesa Nico Rosberg. Iza njih poredali su se McLareni Jensona Buttona i Lewisa Hamiltona, dok je najboljeplasirani Ferrarijev vozač bio Fernando Alonso koji je završio s osmim najboljim vremenom.

Službeni kvalifikacijski trening započinje u 13h po srednjeeuropskom vremenu.