Automoto
Automoto

Španjolski reli: Loebu sedma pobjeda u sezoni

Francuz Sebastien Loeb slavio je, s osiguranim svjetskim naslovom još prije tri tjedna pred svojom publikom u Francuskoj, i na Španjolskom reliju, pretposljednjoj utrci sezone Svjetskog prvenstva...

Došao je Loeb do svoje sedme ovosezonske pobjede, te šeste ukupno u Španjolskoj. Sve je bilo jasno čim je nepobjedivi 36-godišnji vozač Citroëna C4 na prvom mjestu završio prvi dan natjecanja, u petak. Većina se tih etapa održavala na makadamskoj podlozi. Kad suparnici nisu tada uspjeli ugroziti Francuza i steći osjetniju prednost, bilo je ilozorno očekivati da ga ugroze na asfaltu, podlozi na kojoj Loeb ne gubi.

Sedmerostruki uzastopni svjetski prvak tako je dominirao kroz svih 15 brzinskih ispita čuvajući prvo mjesto cijelo vrijeme. Pobijedio je na kraju s 35.3 sekunde prednosti pred Norvežaninom Petterom Solbergom, koji također vozi Citroën, samo u vlastitoj momčadi, dok je treće mjesto s nepunih šest sekundi zaostatka za Norvežaninom zauzeo Loebov timski kolega, Španjolac Dani Sordo.

Posljednja utrka Svjetskog prvenstva u reliju na rasporedu je za tri tjedna u Walesu.