Automoto
Automoto
Ipak nije otpisan?

'Slušaj Felipe, iduću sezonu voziš za novi ugovor!'

Predsjednik Ferrarija poručio je Felipeu Massi da mora popraviti svoje rezultate u idućoj sezoni kako bi zadržao mjesto u bolidu momčadi iz Maranella u Svjetskom prvenstvu Formule 1...

Brazilčev ugovor s Ferrarijem istječe na kraju iduće sezone i Felipe mora ozbiljno shvatiti poruku predsjednika Luce di Montezemola ukoliko i nakon toga želi sjediti u bolidu s propetim konjićem na nosu. U intervjuu talijanskoj radio postaji La Politica nel Palone, predsjednik Ferrarija rekao je kako očekuje vrhunsku sezonu Felipea Masse u idućoj godini i da će tada odlučiti hoće li Brazilcu produljiti ugovor.

"Recimo da će Felipe iduću sezonu voziti za novi ugovor", izjavio je Montezemolo.

Massa u ovoj sezoni zaostaje za vodećim u poretku i svjetskim prvakom Sebastianom Vettelom čak 266 bodova (374-108), te zauzima šesto mjesto u poretku vozača.

Za razliku od Masse, njegov momčadski kolega Fernando Alonso, sakupio je 137 bodova više od Brazilca i čak deset puta završio na pobjedničkom postolju, od čega je jednom pobijedio i čak pet puta završio utrku na drugom mjestu. Alonso se u poretku vozača nalazi na trećem mjestu sa samo deset bodova zaostatka za drugoplasiranim Jensonom Buttonom iz McLarena.

Kvalitete Španjolca prepoznaje i predsjednik Di Montezemolo:

"Imamo ugovor sa Fernandom do 2016. godine, koji je još uvijek najbolji među vozačima auto utrka na svijetu", dodao je Luca di Montezemolo.