Automoto
Automoto
Alonso se boji kiše

Schumi: Pa nisam mađioničar, dajte mi vremena da dođem do naslova

VN Kanade vozi se u nedjelju od 19 sati. Radi se o brzoj stazi, gdje se na čak šest mjesta koči na brzini većoj od 300 km/h. Prvi će startati Sebastian Vettel (Red Bull) ispred Fernanda Alonsa te Felipea Masse (oba Ferrari).

Kanađani su na trenutak zaboravili na hokejaški Stanleyjev kup, u kojem Vancouver vodi protiv Bostona 3-2. U zemlji hokeja ovaj je vikend u znaku Formule 1. Na startu njihove staze Gillesa Villeneuvea bolid će parkirati njihov stari znanac Michael Schumacher, koji je sedam puta slavio u Montrealu.

Vettel ponovo u zidu

Ni snažan Mercedesov motor, ni ostali u momčadi Brawn GP koja je osvojila naslov 2009., pa ni frajer za volanom ne garantiraju rezultate. No, Schumi kaže da još stvaraju momčad.

''Trebalo mi je pet godina u Ferrariju prije nego što sam osvojio prvi naslov, a Red Bullu je trebalo pet godina do uspjeha. Pa zašto bismo mi osvojili naslov nakon samo godinu i pol? Pa nismo mađioničari!'', kaže Schumi.

''Proces traje, učinit ćemo sjajnu stvar, no to se neće dogoditi preko noći. Proći će vremena dok ne dođemo do vrha, ali budite sigurni, učinit ćemo to!'', busa se o prsa sedmerostruki prvak svijeta.

Sebastian Vettel, koji je pobijedio u pet od posljednjih šest utrka, u petak je završio ponovo u zidu, zanimljivo nazvanom 'Zidom prvaka' u koji su se 1999. godine zabili Damon Hill, Michael Schumacher i Jacques Villeneuve.

''Utrka u Montrealu je jedna od najtežih, negdje su zidovi vrlo blizu staze. Udarao sam u zidove i prije na treninzima. No, ima i mnogo ravnih dijelova, a naš je bolid sjajan u zavojima, pa nam ni to ne ide u prilog. Nisam jako udario'', kaže Vettel.

U vrat mu puše Fernando Alonso, koji je bio najbrži na treninzima.

''Red Bull je i dalje jak, uvijek favorit. Najavili su i kišu, pa ovi rezultati padaju u vodu'', rekao je Alonso. (Agencija VLM)