Automoto
Automoto

Raikkonen izvrstan peti na turskom reliju!

Kimi Raikkonen ostvario je rezultat karijere u svjetskom prvenstvu relija...

Francuski reli-vozač Sebastian Loeb, šesterostruki uzastopni svjetski prvak, pobjednički je završio Turski reli, četvrtu od 13 postaja svjetskog prvenstva ove sezone...

Citroënom je Francuz, uz svog standardnog suvozača Daniela Elenu, pobijedio treći put uzastopno nakon što je u sezonu startao drugim mjesto iza Mikka Hirvonena u Švedskoj. Bila je ovo njegova 57. pobjeda u karijeri, te se na ljestvici nakon samo četiri utrke odvojio od drugoplasiranog Norvežanina Pettera Solberga na 40 bodova prednosti (93-53).

U nedjeljnih je posljednjih šest etapa sjajni Francuz podigao 16 sekundi prednosti od subote na konačnih 54.5 sekundi bolje vrijeme od na kraju drugoplasiranog Pettera Solberga, koji također vozi Citroën C4, ali u momčadi koju financira i organizira sam (Citroën World Rally Team).

Rezultat karijere ostvario je Finac Kimi Räikkönen u Citroën Junior Teamu, koji je završio natjecanje na petom mjestu sa šest minuta i 44 sekunde zaostatka za Loebom.