Automoto
Automoto

Ogier slavio najmanjom prednosti u povijesti WRC-a

Najmanjom razlikom u povijesti Svjetskog prvenstva u reliju (WRC) slavio je u subotu Sebastien Ogier (Citroën) na Jordanskom reliju.

Pobijedio je sa samo 0.2 sekunde prednosti pred Fincem Jari-Mattijem Latvalom (Ford)...

Ogier je u posljednji, 20. brzinski ispit ušao s 0.5 sekundi zaostatka za Latvalom, ali je uspio to nadoknaditi u završnoj etapi i doći do druge uzastopne pobjede. Ujedno je nakon četiri održana natjecanja ove sezone postao prvi dvostruku pobjednik. Najbrže vrijeme u zadnjoj super-etapi donijelo je Ogieru tri dodatna boda tako da je sada skočio na treće mjesto u ukupnom poretku.

Francuski je vozač nadmašio rekord Marcusa Grönholma koji je na Novozelandskom reliju 2007. pobijedio ispred Sebastiena Loeba s 0.3 sekunde prednosti.

Treće je mjesto u Jordanu na kraju pripalo upravo sedmerostrukom svjetskom prvaku Loebu (Citroën) koji je zaostao 27.7 sekundi. Francuska je 37-godišnja legenda ujedno preuzela vodstvo u ukupnom poretku od Mikke Hirvonena koji je u subotu završio na četvrtom mjestu.