Automoto
Automoto
Prekinuo dominaciju Loeba

Njemački reli: Ogier prekinuo Loebov niz od osam pobjeda

Sebastien Ogier pobjednik je Njemačkog relija, devetog ovosezonskog natjecanja Svjetskog reli prvenstva. Slavio je francuski vozač Citroëna ispred sunarodnjaka i sedmerostrukog svjetskog prvaka Sebastiena Loeba prekinuvši tako njegovu dominaciju u Njemačkoj...

Naime, svih osam prethodnih puta kada je reli u Njemačkoj bio u kalendaru Svjetskog reli prvenstva na njemu je slavio Loeb. Vodio je Loeb i na ovogodišnjem izdanju nakon prvog dana, ali je njegovu nesreću na kraju posljednje etape drugog dana (probušena prednja lijeva guma, op.a.) Ogier iskoristio na najbolji mogući način i došao do svoje četvrte ovosezonske pobjede.

U posljednji dan Ogier je ušao s prednošću od jedne minute i 11 sekundi ispred Loeba, a na kraju je slavio s prednošću od 39,8 sekundi.

Treće mjesto zauzeo je Španjolac Dani Sordo u Miniju, a kažimo i da je šesti završio bivši svjetski prvak u Formuli 1 Kimi Räikkönen kojem je to najbolji plasman u ovoj kalendarskoj godini.

Do kraja sezone ostale su još četiri relija, a prvi sljedeći je Reli u Australiji od 8. do 11. rujna.

U ukupnom poretku Ogier se probio na drugo mjesto ispred Mikke Hirvonena i sada za Loebom zaostaje 24 boda.