Automoto
Automoto
Dobro mu je rekao

Navijači uz Vettela, Karthikeyan mu odgovorio

Repovi nakon druge ovosezonske utrke Svjetskog prvenstva Formule 1, Velike nagrade Malezije, vuku se i dalje. U centru je pažnje aktualni svjetski prvak Sebastian Vettel i njegov Red Bull...

Šefovi momčadi njemačkom pilotu zamjeraju oglušivanje na momčadske naredbe. Naime, Vettel je u završnici utrke zbog sudara s Narainom Karthikeyanom pao na 11. mjesto i kad su vidjeli da nema nikakve izglede za osvajanje bodova, iz momčadi su mu javili da ode u garažu. Opravdali su to navodnim problemom s opasno visokom temperaturom kočnica, a Vettelov inženjer mu je naglasio da to napravi hitno.

No, 24-godišnji Nijemac je uporno ignorirao naredbe i završio utrku (na 11. mjestu) iako nije više mogao osvojiti bodove. ''Naravno da smo mogli sačuvati automobil, ali želio sam završiti utrku. Mislim da to tako treba biti'', rekao je Vettel.

Njemački dnevnik Bild postavlja pitanje da li je Vettelova odluka bila poštena ili jednostavno glupa?

Da je odustao, kako su iz Red Bulla zahtjevali, Vettel bi, bez kazni, imao pravo u sljedeću utrku ući s posve novim motorom. Ovako, u slučaju zamjene, mora "platiti" kaznu pomicanjem pet mjesta unatrag u kvalifikacijama sljedeće utrke.

''Druge vozače bi zbog toga najurili. Ali Vettel ima više kredita i samopouzdanja kao dvostruki svjetski prvak'', komentirao je nekadašnji vozač Formule 1 Hans-Joachim Stuck.

Kako bilo, čitatelji Bilda Vettelu daju za pravo. Naime, 71% od 22.000 anketiranih čitatelja smatra da je donio ispravnu odluku završivši utrku.

No, nije to jedini Vettelov grijeh s druge utrke sezone. Nazvao je Naraina Karthikeyana krastavcem i idiotom te mu u dva navrata pokazao srednji prst. Indijac mu je odgovorio da ga nema pravo prozivati samo zato što je on vozač koji je dvije sezone imao najbolji bolid.

I mnogi drugi su stali na njegovu stranu s porukom – Vettel nema veća prava na stazi od ostalih usprkos dvostrukom naslovu prvaka.(TS)