Automoto
Automoto
Velika nagrada Japana

MotoGP: Pedrosi treća pobjeda u sezoni

Dani Pedrosa pobjednik je petnaeste utrke u kraljevskoj klasi Svjetskog prvenstva u motociklizmu koja se vozila za Veliku nagradu Japana na stazi Motegi Circuit...

U dramatičnoj utrci u kojoj samo dvojica vozača od prvih sedam u poretku Svjetskog prvenstva nisu pala ili zaradila kaznu Pedrosa je odličnom vožnjom uz malo sreće prošao ciljem kao prvi, te slavio treću ovosezonsku pobjedu.

Casey Stoner na Repsol Hondi, nakon što je bio najbrži na jučerašnjim kvalifikacijama, danas je u zagrijavanju držao prvo startno mjesto te je i poveo utrku. Iza njega su se smjestili Pedrosa, Dovizioso, Simoncelli i Crutchlow.

Napomenimo da je Valentino Rossi u petom krugu doživio sudar sa Benom Spiesom, svojim nasljednikom u Yamahi, zbog čega je i Jorge Lorenzo morao "pobjeći" sa staze.

Kada je izgledalo da će Stoner doći do nove pobjede, izletio je u petom krugu. Vodeće mjesto preuzeo je Pedrosa dok se Lorenzo probio na drugo, a Stoner završio utrku kao treći. Simoncelli i Dovizioso su odradili kazne prolaska kroz boksove i plasirali se četvrto odnosno peto mjesto.

Slijede ih Ben Spies (Yamaha Factory Racing) na šestom mjestu, Hayden (Ducati Team) na sedmom te Colin Edwards (Monster Yamaha Tech 3) na osmom mjestu poretka. Boje Japana na ovoj utrci obranio je Hiroshi Aoyama (San Carlo Honda Gresini) na sigurnom devetom mjestu.

U GP2 klasi pobjedu je odnio Andrea Iannone (Speed Master), drugo mjesto sa dvije sekunde zaostatka zauzeo je trenutno vodeći u ukupnom poretku Marc Marquez (Team Catalunya Caixa Repsol), a na trećem je završio Thomas Luthi. U ukupnom poretku vodi Marquez sa 235 bodova što je bod više od drugoplasiranog Stefana Bradla (234) dok treći Andrea Iannone na kontu ima 157 bodova.