Automoto
Automoto

MotoGP: Lorenzo pregazio konkurenciju u Silverstoneu!

Španjolski motociklist Jorge Lorenzo pobjednik je Velike nagrade Velike Britanije u MotoGP klasi. Bila je to treća Lorenzova pobjeda u petoj ovogodišnjoj utrci...

Yamahin je vozač u subotu osigurao pole position na stazi u Silverstoneu, a u nedjelju se borba za prvo mjesto vodila samo u uvodnim krugovima.

No, nakon što je dobio bitku protiv sunarodnjaka Danija Pedrose (Honda), Lorenzo je odjurio i do kraja dominantnom vožnjom stvorio 6.7 sekundi prednosti pred drugoplasiranim Talijanom Andreom Doviziosom (Honda). Do trećeg je mjesta, s nešto više od sedam sekundi zaostatka, došao Amerikanac Ben Spies (Tech 3 Yamaha).

Pedrosa, koji je prije dva tjedna slavio na Velikoj nagradi Italije, na koncu je završio tek na osmom mjestu, dok je dvije pozicije bolji bio Francuz Randy de Puniet, najugodnije iznenađenje kvalifikacija u kojima je bio odmah iza Lorenza.

Novom se pobjedom 23-godišnji Španjolac dodatno učvrstio na vodećem mjestu u ukupnom poretku. Skupio je 115 bodova, odnosno 37 više od Doviziosa.

Najbrži u Moto2 klasi bio je Francuz Jules Cluzel (Suter) koji je na taj način došao do prve pobjede u karijeri.