Automoto
Automoto
deseta pobjeda

Marc Marquez odnio novu pobjedu na jednoj od omiljenih mu staza

Desetu godinu zaredom najbolji motociklist svijeta, Španjolac Marc Marquez (Honda) bio je nepobjediv na stazi Sachsenring.

Marc Marquez (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Marc Marquez je sedmi put trijumfirao u MotoGP-u na Velikoj nagradi Njemačke, a ukupno 49. put u karijeri.

Marquez je prvu pobjedu ostvario 2010. u razredu 125 ccm, a sljedeće dva trijumfa ostvario vozeći moto2. Osim što je u tih deset godina ostvario pobjede na utrkama, Marquez je svih deset puta bio najbrži i u kvalifikacijama te osvajao najbolja startna mjesta.

Marc Marquez je vodio od prvog zavoja utrke i sa svakim krugom povećavao svoju prednost. Njegova pobjeda upotpunila je obiteljski trijumf u Njemačkoj, jer je prethodno i njegov brat Alex slavio u moto2 razredu.

Marquez je drugoplasiranog sunarodnjaka Mavericka Vinalesa (Yamaha) ostavio za 4.587 sekunde, dok je na pobjedničko postolje stao i Britanac Cal Crutchlow (Honda), koji je za Marquezom zaostao 7.741 sekundi.

S pet pobjeda, tri druga mjesta te uz jedno odustajanje u dosadašnjih devet utrka nove sezone Svjetskog prvenstva Marquez je osvojio 185 bodova. Drugoplasirani Talijan Andrea Dovozioso (Ducati) ima 116 bodova, a treći je njegov sunarodnjak Danilo Petrucci (Ducati) sa 108 bodova.

Sljedeća, deseta utrka Svjetskog prvenstva na rasporedu je 4. kolovoza, a vozit će se za Veliku nagradu Češke na stazi u Brnu.