Automoto
Automoto
sudar sainza i pereza

Krš i lom u pretposljednjem krugu Bakua: Verstappen podbacio, McLaren na najvišoj stepenici postolja!

Australski vozač Oscar Piastri iz McLarena pobijedio je na F1 Velikoj nagradi Azerbajdžana u Bakuu.

Max Verstappen (Foto: Afp)

Australski vozač Oscar Piastri iz McLarena pobijedio je na F1 Velikoj nagradi Azerbajdžana u Bakuu, dok je McLaren preuzeo vodstvo od Red Bulla u borbi za konstruktorski naslov.

Piastriju je to druga pobjeda u karijeri nakon što je ove sezone slavio u Mađarskoj.

Ferrarijev Charles Leclerc bio je drugi, iako je startao kao prvi, ali ga je Australac pretekao u 20. krugu, dok je George Russell bio treći za Mercedes. Red Bullov lider u prvenstvu Formule 1 Max Verstappen završio je kao peti, odmah iza svog najbližeg rivala Landa Norrisa, koji je startao 15. za McLaren i završio četvrti s bonus bodom za najbrži krug.

Utrka u Bakuu završila je vožnjom iza sigurnosnog automobila nakon sudara između Carlosa Sainza iz Ferrarija i Sergia Pereza iz Red Bulla dok su se borili za treće mjesto.

U poretku Svjetskog prvenstva Norris je smanjio zaostatak za Verstappenom za tri boda na 59 bodova. U momčadskom poretku McLaren sada ima 20 bodova ispred Red Bulla sedam utrka i tri sprinta prije kraja sezone.

Naredna utrka vozi se 22. rujna za Veliku nagradu Singapura.

Manchester City Počinje najveće sportsko suđenje u povijesti: Manchester City se tereti za 115 optužbi i prijeti mu izbacivanje iz lige divider

Jedinstvo - Dečić VIDEO Crnogorci su ovo priznali kao gol u prvom rangu njihova nogometa divider

Irene Aldana i Karol Rosa UZNEMIRUJUĆE Horor snimka s UFC-a: Meksikanka doživjela najgoru posjekotinu u povijesti MMA divider

Prati nas na Instagramu!
Smjena na Maksimiru! ⚽️

Tko će biti novi trener Dinama?✅️
Kakva bi to igra sudbine bila da Željko Sopić naslijedi Sergeja Jakirovića u Dinamu 👀

📸Ronald Goršić/CROPIX
Možda je to bila tema razgovora između Jakira i Kompanyja nakon utakmice? Nikad nećemo saznati... ⚽