Automoto
Automoto

Hamilton izbjegao kaznu: 'Nemam što izgubiti...'

Lewis Hamilton odvezao je jedne od najboljih kvalifikacija ove sezone, uoči Velike nagrade Ujedinjenih Arapskih Emirata u Abu Dhabiju...

25-godišnji engleski vozač iznenadio je konkurenciju sjajnom vožnjom na stazi na kojoj je briljirao i prošle sezone te će ponovo u Abu Dhabiju startati iz prvog startnog reda. Zanimljivo, to mu je tek treći start iz prvog startnog reda u cijeloj 2010. sezoni, a došao je nakon vrlo loših rezultata u Singapuru, Japanu, Koreji i Brazilu.

Momčad je uspjela poboljšati određene dijelove bolida i učiniti nas konkurentnijim. Nemamo što izgubiti...

''Ovo je sjajno za nas. Momčad je uspjela poboljšati određene dijelove bolida i učiniti nas konkurentnijim nego u posljednjih nekoliko utrka. Nemamo što izgubiti, a možemo puno dobiti i dobro smo raspoloženi. I Jenson je odradio odličan posao tako da smo u dobroj formi i nadam se da ćemo osvojiti više bodova od Ferrarija u utrci,'' izjavio je Hamilton, svjestan da je borba za drugo mjesto u poretku konstruktora i dalje otvorena, a kako stvari stoje McLaren ne bi smio ispustiti solidnu prednost. U ukupnom poretku vozača potrebna su mu odustajanja Alonsa i Webbera te bar treće mjesto Vettela ako želi titulu, što će biti jako teško.

''Ovo je drukčija završna utrka za mene. Jasno je kako sam 2007. i 2008. godine na zadnju utrku ušao pod velikim pritiskom. Sada sam opušten, uživam vozeći svoj bolid i nadam se što boljem rezultatu.''

Jedina mrlja na Hamiltonovim kvalifikacijama bio je incident u drugoj rundi, kada se umalo sudario s Massom. Iako je preko radio veze optužio rivala da ga je pokušao izbiti, što je strašno razljutilo Brazilca, suci na stazi su upravo Hamiltona proglasili krivcem no nisu ga odlučili kazniti.

''Takve stvari se događaju,'' zaključio je F1 prvak iz 2008. godine...