Automoto
Automoto
Jao, bit će ludilo

Kakva uvertira u ludi kraj sezone: Verstappenu prvi, Hamiltonu drugi trening u Abu Dhabiju

Ove nedjelje se u Abu Dhabiju vozi posljednja utrka sezone Svjetskog prvenstva u Formuli 1.

Nizozemac Max Verstappen (Red Bull) bio je najbrži u petak na stazi Yas Marina na prvom slobodnom treningu za Veliku nagradu Abu Dhabija, 22. i zadnje utrke Svjetskog prvenstva Formule 1.

S vremenom 1:25.09 iza sebe je ostavio dvojac u Mercedesu Finca Vatterija Bottasa i Britanca Lewisa Hamiltona, najvećeg rivala u borbi za naslov.

Njegov momčadski kolega Meksikanac Sergio Pérez i Japanac Yuki Tsunoda u AlphaTauriju zatvorili su prvu petorku.

Na drugom slobodnom treningu najbrži je bio Hamilton s vremenom 1:23,691 minuta, dok je drugi bio Esteban Ocon (Alpine), sa zaostatkom 0,343 sekunde. Na trećem je mjestu bio Hamiltonov momčadski kolega Bottas, a četvrti je bio Verstappen.

Uoči zadnje utrke sezone Verstappen i Hamiton imaju isti broj bodova (369,5). Naslov svjetskog prvaka pripast će onome koji osvoji više bodova u ovoj utrci. No ako završe opet s jednakim brojem bodova, naslov će osvojiti Verstappen jer ima više pobjeda (devet, za razliku od Hamiltonovih osam).