Sitno brojimo

Finac Rovanpera u vrhunskoj formi uoči WRC-a Hrvatska: Uvjerljivo slavio na najtežem reliju sezone

Finac Kalle Rovanpera odnio je pobjedu na WRC-ovom reliju održanom u Keniji.

Kalle Rovanpera (Foto: Afp)

Finac Kalle Rovanperä (Toyota) pobijedio je u nedjelju na reliju u Keniji, trećoj rundi Svjetskog prvenstva u WRC-u.

Dvostruki aktualni svjetski prvak preletio je utrku koja se smatra najtežom na prvenstvu, završivši gotovo 1 minutu i 38 sekundi ispred Japanca Takamota Tatsute, također u Toyoti. Ovo mu je 12. WRC pobjeda.

Robinson i Babić VIDEO Babić i "Ivan Drago" odradili sučeljavanje: Hrvatski borac dosta niži od suparnika divider

Treći je bio Francuz Adrien Fourmaux (M-Sport/Ford) koji je iskoristio kiks Hyundaija. Belgijac Thierry Neuville nije uspio biti bolji od petog mjesta nakon problema s pumpom goriva, dok su Finac Esapekka Lappi, pobjednik prethodnog švedskog relija, i Estonac Ott Tänak bili prisiljeni odustati u petak.

Sitno brojimo do spektakla u Hrvatskoj

Ostalo je nešto više od dva tjedna do WRC-ovog povratka u Hrvatsku, ovogodišnji WRC Croatia Rally 2024. održat će se od 18. do 21. travnja na stazama diljem Hrvatske.

Ukupno dvadeset brzinskih ispita bit će raspoređeno od petka do nedjelje, dok su u četvrtak, 18. travnja na rasporedu tzv. Shakedown i ceremonijalni start.