Automoto
Automoto
Prvi slobodni trening

Button ispred Webbera u Abu Dhabiju

Na prvom slobodnom treningu utrke za VN Abu Dhabija Svjetskog prvenstva Formule 1, najbrži je bio Jenson Button u McLaren-Mercedesu ispred Marka Webbera u Red Bullu...

Prvi slobodni trening vožen u Abu Dhabiju održan je po sunčanom vremenu uz temperaturu zraka od 27 i staze od 42 stupnja Celzijusa. Prvo mjesto zauzeo je Jenson Button odvezavši najbrži krug u vremenu 1:40.263 što je bilo 0.126 sekundi brže od Webbera. Treće mjesto je zauzeo Lewis Hamilton, dok je aktualni svjetski prvak Sebastian Vettel završio trening na četvrtom mjestu sa skoro pola sekunde zaostatka. Peto i šesto mjesto zauzeo je dvojac iz Ferrarija, Alonso i Massa, s nešto više od pola sekunde odnosno sekundu zaostatka za Buttonom.

Na samom početku treninga, u trećem krugu, na bolidu Rubensa Barrichela došlo je do kvara motora (pritisak ulja, op.a.) pa će Brazilac najvjerojatnije morati koristiti novi (deveti) motor u sezoni što će mu donijeti kaznu od 10 mjesta na startu. Takva sudbina je već zadesila njegovog momčadskog kolegu Maldonada koji je isto morao učiniti na prošloj utrci u Indiji. Tako da ćemo vjerojatno gledati oba Williams-Coswortha kako startaju u utrku s posljednjih mjesta na gridu.

U boksu McLaren-Mercedesa su pokušali poboljšati performanse svojih bolida isprobavajući nova prednja krila, što im je u konačnici i donijelo prvu i treću poziciju na ovom treningu.

Ferrarijevi vozači su, pak, imali problema sa stabilnošću bolida, pa su i Massa i Alonso po nekoliko puta izlijetali sa staze, na sreću po njih bez oštećenja bolida.

Napomenimo kako su prošle godine Hamilton i Button utrku završili na drugom i trećem mjestu iza Sebastiana Vettela.