Kvalifikacije za SP

Jordan iznenadio Japan, Južna Koreja pobijedila Katar

Japanska nogometna reprezentacija propustila je priliku postati prva reprezentacija koja je matematički osigurala plasman na Svjetsko prvenstvo u Brazilu...

U azijskim kvalifikacijama lideri skupine B iznenađujuće su poraženi na gostovanju kod Jordana 2-1 u Ammanu.

Japanska je reprezentacija dominirala u posjedu lopte i stvorila je brojne prilike, ali je na kraju Jordan slavio zahvaljujući odlučnoj obrani i sjajnoj realizaciji prilika.

Jordan je poveo golom Khalila Banija Ateyaha u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je glavom pospremio ubacivanje iz kornera nakon ubacivanja Amera Deeba. Na 2-0 povisio je u 60. minuti Ahmad Ibrahim nakon lijepe solo-akcije.

Na 2-1 smanjio je veznjak Manchester Uniteda Shinji Kagawa u 69. minuti, a ubrzo potom imali su Japanci i priliku za izjednačenje i osvajanje boda koji im je trebao za osiguranje plasmana na Mundijal budući im je dosuđen penal. Međutim, udarac s bijele točke iskusnom veznjaku Yasuhitu Endu obranio je vratar Amer Sabbah.

Japan i dalje uvjerljivo predvodi kvalifikacijsku skupinu B sa 13 bodova iz 6 utakmica, dok je Jordan skočio na drugo mjesto sa sedam bodova.

Kažimo i da su u sklopu skupine A azijskih kvalifikacija u obje utakmice pobjede ostvarili domaćini. Južna Koreja je sa 2-1 pobijedila Katar u Seulu, dok je Uzbekistan sa 1-0 u Taškentu bio bolji od Libanona.

Pobjedu Južnokorejcima donio je duboko u sudačkoj nadoknadi Heung Min Son, dok je Uzbekistancima, liderima skupine, tri boda donio gol Servera Djeparova. (TS)

Azijske kvalifikacije za SP:

skupina B:

Jordan - Japan 2-1 (Bani Ateyah 45+1, Ibrahim 60 / Kagawa 69)

Australija - Oman 2-2 (Cahill 52, Holman 85 / Al Muqbali 6, Jedinak 49-ag)

Redoslijed: 1. Japan 13 bodova (6 utakmica), 2. Jordan 7 (6), 3. Australija 6 (5), 4. Oman 6 (6), 5. Irak 5 (5).

skupina A:

Južna Koreja - Katar 2-1 (Lee 60, Son 90+6 / Khaflan 63)

Uzbekistan - Libanon 1-0 (Djeparov 63)

Redoslijed: 1. Uzbekistan 11 (6 utakmica), 2. Južna Koreja 10 (5), 3. Iran 7 (5), 4. Katar 7 (6), 5. Libanon 4 (6).